Přesunout nahoru

Masaryčku dělí jedna výhra od semifinále. Medvědi chtějí rozhodnout před domácími fanoušky

Po důležité výhře na ledě Karlovky medvědi otočili vývoj čtvrtfinálové série. Zásadním faktorem v boji o historický průnik do semifinále play-off může být výhoda domácího prostředí a hnací motor v podobě vlastních fanoušků. „Každá podpora se počítá a nikdo by neměl chybět při takto výjimečném momentu,“ řekl marketingový manažer HC MUNI Andrej Vandlik.

Druhý zápas na brněnském ledě čeká HC MUNI v pondělí 6. března. Utkání začne ve 20:15 ve Sportcentru Lužánky. „Fanoušci mohou zažít výbornou atmosféru, legraci i drama. Ale hlavně svou návštěvou pomohou nám, protože jsou naším šestým hráčem na ledě. Když vyhrajeme, můžeme to společně oslavit,“ povzbudil příznivce Masaryčky útočník HC MUNI Róbert Mokrohajský. Vstupenky na zápas můžete koupit ZDE.

Medvědi hráli v play-off na brněnském ledě poprvé v pondělí 27. února. Do poslední chvíle napínavé utkání nabídlo bouřlivou diváckou atmosféru. Na tribuně se tísnilo téměř 450 lidí. „Podpora našich fanoušků je celou sezonu naprosto fantastická a teď to opět potvrdili. Pro všechny je to velký přísun energie. Nejen pro hráče, ale i pro realizační tým a trenéry a velmi si to užíváme,“ popsal Andrej.

Hlučící dav příznivců brněnského celku hnal svůj tým za vítězstvím. Duel na stranu domácích překlopil svou trefou až Štěpán Kučera, který v prodloužení rozhodl o vítězství Masaryčky v poměru 3:2. Při oslavách pak hodil do davu diváků i svoji hokejku. Někdo tak má doma velice cenný suvenýr. „Když vstřelil ten gól, odšpuntoval v hale takový výbuch emocí, který jsem na zimáku ještě nikdy nezažil,“ uvedl Andrej.

Hokejisté HC MUNI tak soupeři oplatili úvodní porážku 3:8 na pražském kluzišti a srovnali sérii hranou na tři vítězná utkání. Podle brněnského útočníka Róberta Mokrohajského měla na domácí vítězství vliv podpora fanoušků i fakt, že medvědi tentokrát nastoupili v plné sestavě. „Kromě toho je v šatně výborná atmosféra. Každý z nás chce vyhrát a každý chce na ledě nechat všechno,“ doplnil.

Důležitý třetí zápas série se odehrál v sobotu 4. března na ledě Karlovky. Utkání rozhodly dva slepené góly Masaryčky v padesáté minutě. Hosté z Brna si tak připsali cenný skalp loňského mistra a zvítězili 5:2. Hattrickem se blýskl Tadeáš Jakubec. Medvědi dokázali otočit vývoj čtvrtfinálové série a od postupu mezi nejlepší čtveřici je dělí jediné vítězství. „Hráči jsou soudržní a bojují jeden za druhého od začátku do konce. Pokud jim vysoké nasazení a odhodlání vydrží, nepochybuji o tom, že zvládnou porazit Univerzitu Karlovu i v následujícím utkání,“ sdělil Andrej.

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři