Přesunout nahoru

Olomouc si poradila s Prahou, Black Dogs přestříleli Plzeň

S novým týdnem přišly také další zápasy Univerzitní ligy ledního hokeje. Dva duely během nichž padlo jedenáct gólů a po třech bodech si zapsali do ligové tabulky hokejisté Olomouce a Českých Budějovic.

Black Dogs Budweis - Akademici Plzeň 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Tejko (Grauer, Vochozka), 11. Fiala (Křenek, Hrůša), 25. Rolínek (Hrůša), 35. Hubata (Tejko, Vochozka), 45. Hubata (Tejko, Vochozka), 55. Šafář (Dvořák, Tisoň) – 9. Kučera (Markov, Váchal), 25. Kučera (Markov, Sysel)

Zápas mezi Budějovicemi a Plzní začal hodně rychle, když se puk objevil za zády hostujícího brankáře už po osmnácti vteřinách od úvodního buly. Domácí hokejisté předvedli rovnoměrný výkon a v každé třetině si připsali stejný počet gólů, Plzeň na tom byla s produktivitou o něco hůře a po dvou vstřelených gólech musí překousnout hořkost šesté porážky. Jednou brankou a dvěma nahrávkami se prezentoval Miroslav Tejko, na druhé straně obstaral oba góly Tomáš Kučera.

UK Hockey Prague - HC Univerzita Palackého v Olomouci 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Piovarči (Černý, Kaleta) – 13. Vaňo, 49. Vaňo (Kropáč)

Spíše fotbalový výsledek padl v duelu mezi UK Hockey Prague a Univerzitou Palackého v Olomouci. Zcela otevřený zápas mohl dopadnout jakkoliv, nakonec ale byli o gól lepší hráči z Hané. I přes to, že domácí zvládli vyrovnat na 1:1 krátce po startu třetí třetiny, v devětačtyřicáté minutě si vzala Olomouc své vedení zpět a už jej nepustila z rukou. Závěrečná snaha při power-play další branku nepřinesla, a tak se mužstva rozešla za stavu 2:1 ve prospěch Olomouce.