Přesunout nahoru

Budějovice zvítězily v základní části, Ostrava zakončila sezonu výhrou

Základní část Univerzitní ligy ledního hokeje je minulostí. Black Dogs těžili zejména z dobrého startu, díky kterému si vybudovali náskok, který stačil na zisk Poháru ČAUS. Hned v závěsu se v celkové tabulce umístili Inženýři a Akademici. Naopak už před posledním hracím týdnem bylo jisté, že se do letošních vyřazovacích bojů nepodívá Ostrava. Jak vypadaly poslední duely letošní základní části?

Ústí oplatilo Pardubicím porážku

Ústečtí North Wings se po týdnu opět střetli s hokejisty zastupujícími Univerzitu Pardubice a tentokrát dokázali pardubický tým pokořit. Ze začátku utkání však měli navrch domácí, kteří po 22 minutách vedli o jediný gól. Domácí Riders si však vybrali slabší chvilku v polovině základní hrací doby a obdrželi dvě branky. Při snaze srovnat všem pláchl Janoušek. Závěrečný tlak domácí přetavili pouze v jednu branku a základní část zakončili na 8. místě. North Wings se umístili na 5. příčce.

Riders Univerzita Pardubice – HC North Wings Ústí nad Labem 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Ladman (Pražák, Štohanzl), 22. Ladman (Hrůša, Maťátko), 60. Kopecký (Vacek) – 12. Filip (Dykast, Macel), 28. Jarý, 30. Macel (Filip), 53. Janoušek (Nedoma, Petržílka).

Dominantní Black Dogs deklasovali Ostravu

Zisk Poháru České asociace univerzitního sportu stvrdili budějovičtí Black Dogs vskutku suverénním způsobem. Podruhé v historii organizace vstřelili soupeři 13 branek. Nejvíce zářili tahouni Vojtěch Krcho a Tomáš Vochozka, kteří zapsali 6 bodů, o bod méně nastřádal Matouš Masopust a pouze čtyři hráči domácího celku zůstali bez kanadského bodu. Nutno však zmínit, že Ostrava dorazila na jih Čech ve velmi oslabené sestavě, která čítala 10 hráčů v poli.

Black Dogs Budweis – BO Ostrava Vítkovice Steel 13:1 (5:1, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 1. Vavřík (M. Masopust, Krcho), 9. M. Masopust (Hubáček, Vochozka), 12. Vochozka (Vavřík, Rolínek), 18. Hrakholski (Janoch, Krcho), 18. Vochozka (M. Masopust), 29. Chocholoušek (Vavřík, Kaisler), 35. Krcho (Janoch, M. Masopust), 36. Hrůša (Kohout, Vochozka), 39. Krcho (Hrakholski, Kohout), 45. Krcho (Hrakholski, Janoch), 50. M. Masopust (Vochozka, Hrůša), 54. Vavřík (Vochozka), 56. Krtek (Janoch, Krcho) – 14. Béreš (Paško, Pohl).

Bitva o Prahu pro Inženýry

Zimní stadion Eden hostil třetí dějství pražské bitvy v probíhajícím ročníku, tentokrát hlavní město ovládli hokejisté Engineers Prague, kteří si zajistili druhé místo po základní části. O produktivitu Inženýrů se starali téměř výhradně obránci, kteří své ČVUT dotáhli k vítězství 6:3. Zářili také útočníci Routa a Januška, spolehlivý výkon v brance předvedl nováček letošního ročníku Pavel Pulda. Karlovka skončila po základní část na 4. pozici a bude čekat, kdo na ni ve výběru dvojic pro čtvrtfinále zbude.

UK Kings Prague – ČVUT Engineers Prague 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Volf (Dušek), 28. Škarda (Piskač), 47. Glitta (Dlabola) – 3. Šonský (Hynek, Januška), 10. Vobořil (Raiterman, Routa), 33. Spurný (Kubata, Kleveta), 45. Šonský (Hynek, Januška), 52. Vobořil (Kučera, Routa), 60. Routa (Kučera, Januška).

Akademici letos stále neporaženi

Plzeňští hokejisté pokračují v letošním kalendářním roce ve výborné formě, kterou potvrdili i v utkání proti brněnským Cavaliers. Rozjezd zápasu byl sice pomalejší, domácí však Brňanům odskočili v prostřední části, kdy přesně pálili hned čtyřikrát. Pátou branku přidal do sítě Cavs v 53. minutě dvougólový střelec Marek Princl. Kavalíři tak zůstávají na 7. místě tabulky, Akademici potvrdili 3. místo.

ZČU Akademici Plzeň – VUT Cavaliers Brno 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Říha (TS), 32. Soukup, 32. Matoušek (Jánský, Fořt), 39. Princl (Kalus, Reitspies), 53. Princl (Reitspeis, Kalus).

Ostrava zakončila sezonu vítězstvím nad MUNI

V Ostravě se odehrálo Moravské derby, které lépe zvládli domácí, kteří přemohli brněnské Medvědy nejtěsnějším možným rozdílem. Jedinou branku zápasu vstřelil Marek Kovalski. V samotném závěru se hosté snažili dotahovat, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Ostrava se tak se sezonou i několika svými dlouholetými oporami rozloučila vítězstvím.

BO Ostrava Vítkovice Steel – HC MUNI 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Kovalski (Kubík).

Vyřazovací boje Univerzitní ligy ledního hokeje začnou již v pondělí 11. března, kompletní rozpis zápasů naleznete pod tímto odkazem.

Autor: Denisa Veselá

Fotogalerie

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři