Přesunout nahoru

Soupeři vybráni! Play off Univerzitní ligy startuje, o titul zabojuje osm týmů

Základní část Univerzitní ligy byla úspěšně uzavřena zápasem mezi BO Ostrava a HC MUNI, bezprostředně po konci posledního duelu proběhl výběr čtvrtfinálových dvojic. Kdo si koho zvolil a jaké byly reakce jednotlivých týmů?

Nejprve si svého soupeře volili budějovičtí Black Dogs, kteří se ziskem 43 bodů opanovali základní část Univerzitní ligy a převzali Pohár České asociace univerzitního sportu. „Cítíme se fajn a jsme rádi, že si z prvního místa nemusíme vybírat Ostravu, protože je strašně daleko,“ zavtipkoval na výběru soupeřů trenér David Oulík. Zároveň přímo na ostravském ledě odhalil, že jejich volbou do čtvrtfinále jsou pardubičtí Riders. Kapitán Východočechů se na střet s jedním z nejkvalitnějších celků soutěže těší. „Bude to kvalitní soupeř, je to momentálně nejlepší tým v republice a doufáme, že to prostě urveme. Obavy nemáme,“ přiznal Vojtěch Pražák.

Engineers Prague zakončili sezonu na 2. pozici, zástupci ČVUT v průběhu ročníku zapsali 41 bodů do tabulky a měli výhodu druhé volby. Do Ostravy se za Inženýry přijel podívat Jan Kubata. „Je to tady krásné, musím říct, že skvělý stadion, skvělá atmosféra a těšíme se dál,“ pochválil Ostravu pražský útočník a následně odhalil volbu ČVUT: „My si vybíráme křidýlka z Ústí.“ Za Severočechy přispěchal na ledovou plochu Adam Janoušek: „My jsme chtěli nějaký pražský tým, to se nám splnilo a moc se těšíme,“ přiznal kapitán North Wings.

Poslední výběr učinili obhájci titulu Akademici z Plzně, kteří si vybrali Kavalíry z Brna. Plzeň nastoupí do svého třetího play off, naopak brněnští Cavaliers se probojovali do svých historicky prvních vyřazovacích bojů. „Dnešní zápas byl těžký pro MUNI, Ostrava to zvládla výborně,“ pochválil BOčko jeden ze zástupců Cavaliers.

Na UK Kings Prague tak zbyli hokejisté z Masarykovy Univerzity. Půjde o repete loňské čtvrtfinálové série, kdy Brňané vedli již 2:1 na zápasy a mohli před domácím publikem rozhodnout, série se však přesunula do Prahy, kde Kings dokonali obrat a postoupili do semifinále, tam je však zastavili Engineers. Aktuální atmosféru v týmu popsal Tadeáš Jakubec: „Nálada je skvělá, všechno ladíme směrem k play off, dnes jsme si trošku odfrkli a půjdeme do toho.“

První zápasy vyřazovacích bojů jsou na programu již v pondělí 11. března, kdy své série rozehrají Black Dogs, Engineers i Akademici. Karlovku čeká první duel série v úterý 12. března. Kompletní rozpis naleznete pod tímto odkazem.

Autor: Denisa Veselá

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři