Akademici v prvním kole finále podlehli UK Kings Prague!

Dne 2. dubna 2024 se odehrálo první kolo finále ULLH, do kterého Akademici nastoupili proti UK Kings Prague. Ve velmi vyrovnaném zápase nakonec Plzeň proti Karlovce padla s výsledkem 3:4.

První třetina probíhala bez výrazných šancí. Puk se střídal mezi oběma týmy, ale branka zatím

nepadla. Hostující i domácí hráli v úvodu zápasu opatrně. První gól v tomto zápase vstřelila Karlovka

až ve 14. minutě. Hostující Kucharčík prošel přes obránce, dostal se na střed a překonal Kubáta do

horní části branky. Akademici se ozvali v závěru první třetiny. V 19. minutě vyrovnal Aleš Matoušek,

který šikovně na levé straně navedl puk na střelu. Další akce jsme se již v této třetině nedočkali a

kostka nad ledem ukazovala vyrovnané skóre 1:1.

Po nástupu do druhé třetiny hra konečně ožila. Říha se protáhl z pravé strany před Nováka a

bekhendem minul zadní tyč. Následně zkoušel ještě sehrát akci s Roubalem, ta ale také nevyšla. Ve

24. minutě posílá Akademiky do vedení Marek Princl, který skóroval sám proti Novákovi pod horní

tyč. Domácí zkoušeli dále dorážet a vyvíjeli velkou aktivitu před bránou hostů. Říha se stále nevzdal a

natahoval se po pasu z levé strany na opačné tyči, měl před sebou prázdnou bránu. Plzeňští bránili

svoji branku a zároveň dobře doráželi na hosty, ale bez gólu. Foldova střela skončila na tyči. Ve 35.

minutě UK Kings Prague vyrovnali. Hostům se povedlo otočit kolem tyče a poslat puk do prázdné

brány. 2:2. Folda udělal kličku na středu a chystal si bekhendový blafák mezi betony Nováka. Hosté

nebyli daleko od třetího gólu. Kubáta zachránila tyčka a následně ramenem vyrážel další jejich pokus.

Druhá třetina opět končí za vyrovnaného stavu.

V úvodu poslední třetiny opět dorážel Folda. Připravil puk na levou stranu do tutovky Říhovi, ten ale

selhal sám proti hostujícímu gólmanovi. Ve 44. minutě šli Akademici znovu do vedení. O branku se

postaral Marek Bláha, který propálil Nováka na bližší tyč. Ve 48. minutě hned po buly poslal puk do

sítě Akademiků David Jindra. Je opět vyrovnáno. Hosté toho využili a aktivita v tomto zápase se

obrátila. Kubát na Pražáky nestačil a ti se v 57. minutě posílají do vedení. 3:4. Do konce poslední

třetiny se už domácím žádná dobrá akce nepovedla a Akademici bohužel prohrávají první kolo finále.

Zápas vypadal pro Akademiky docela nadějně, i když se nehrálo moc aktivně. Druhá třetina dopadla

velmi dobře a domácí to mohli otočit ve svůj prospěch. Bohužel jim štěstí v tomto zápase moc

nepřálo a první kolo série vyhráli hokejisté z Univerzity Karlovy. Nikdo se ale nevzdává a bude se

bojovat dál! Další domácí zápas a třetí kolo série se odehraje v pondělí 8. dubna 2024 v Logspeed CZ

Aréně v 18:30. Lístky můžete kupovat na webu Akademiků a pro více informací sledujte sociální sítě!