Přesunout nahoru

Galavečer ULLH slavnostně zakončil sezónu 2023/24. Kdo posbíral ocenění?

Galavečer Univerzitní ligy ledního hokeje udělal definitivní tečku za sezónou 2023/2024. Zástupci všech týmů se sešli v Mama Shetler Prague, kde se zhodnotila uplynulá sezóna, předala se ocenění za individuální výkony a vyhlášen byl také All-Star tým celé soutěže.

Třetí kompletní sezóna Univerzitní ligy ledního hokeje je minulostí. Na ledě se opět uzavírala v polovině dubna v Plzni, tentokrát však zisk Poháru Jana Palacha neslavili domácí Akademici, ale trofej si do svého držení vybojovali UK Kings Prague reprezentující Karlovu Univerzitu. Na galavečeru, který tradičně zavírá dveře za skončeným ročníkem, bylo předáno 11 individuálních ocenění, odtajněna byla podoba All-Star týmu.

Do sezóny 2023/2024 nastoupilo, po odstoupení Olomouce, 9 týmů. Základní část nabídla 81 duelů, z nichž řada z nich měla status TOP utkání. Největší zápasy se opět konaly v Brně, Ostravě a Praze. Bitva o Prahu navíc stanovila nový divácký rekord, do Holešovic dorazilo 8 854 fanoušků. Doposud rekord držel brněnský Hokejový souboj univerzit s návštěvností 7 700 diváků, taková účast je ve Winning Group Aréně každoroční. Odolal však rekord univerzitního sportu, který drží Ostravské derby s 9 000 fanoušky. Svá TOP utkání měli i v Plzni, Pardubicích či v Ústí nad Labem.


Na galavečeru se oceňovaly výjimečné výkony z uplynulé sezóny. Kromě cen pro hráče byly předány také ocenění za největší přínos pro ligu, které získal prezident ČVUT Engineers Prague Aleš Příhoda. Nejlepším trenérem se stal kouč mistrů z UK Kings Aleš Hybner. Cena pro nejlepšího manažera sezóny tentokrát putovala do Brna, kde udělali velký posun HC MUNI, trofej převzal Jaroslav Garai.

Základní část opanovali budějovičtí Black Dogs a hráči z jihu Čech kralovali také individuálním oceněním během galavečeru. Nejproduktivnějším útočníkem základní části se stal Tomáš Vochozka, zkušený útočník posbíral v 18 duelech 39 kanadských bodů a nechal daleko za sebou všechny pronásledovatele. Nejbližším vyzyvatelem o post krále produktivity byl Vochozkův spoluhráč Matouš Masopust. Kapitán Black Dogs se musel spokojit alespoň s oceněními pro nejlepšího střelce základní části a hráče s nejlepší bilancí +/-. Ve svých řadách měli Jihočeši také gólmana s nejlepší úspěšností zákroků, kterým byl Dominik Ludvík.


Dominanci Black Dogs narušil obránce Daniel Piskač z UK Kings, který byl nejproduktivnějším obráncem základní části s 16 kanadskými body. V play off řádil pražský uragán David Jindra. Útočník UK Kings ovládl kanadské bodování, v osmi duelech posbíral 19 bodů, není se čemu divit, že si kromě trofeje pro nejproduktivnějšího hráče play off odnesl také ocenění pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů.

Nováčkem sezóny se stal Samuel Neo Kucharčík, útočník UK Kings se v průběhu sezóny zlepšoval a jeho forma gradovala v play off, kde hrál klíčovou roli a společně s Davidem Jindrou patřil k největším tahounům Karlovky v jízdě za vytouženým Pohárem Jana Palacha pro vítěze soutěže.

Do ligového All-Star týmu se probojovali hokejisté ze čtyř týmů. Brankoviště obsadil Štěpán Zlatnický z týmu VUT Cavaliers Brno, který přes léto udělal velký progres a poprvé si vybojoval účast ve vyřazovacích bojích, právě Zlatnický byl jednou z velmi důležitých postav týmu. Jedním z oceněných obránců byl mistr Daniel Piskač, kterého doplnil úhlavní rival z Engineers David Vobořil. Zadák reprezentující ČVUT se opět po roce probojoval do All-Star týmu. Útočnou trojici tvořili již ocenění a ostřílení borci, dvojici Matouš Masopust a Tomáš Vochozka z Budějovic doplnil David Jindra z UK.


Univerzitní hokej se posunul zase o kus dál a budí stále větší zájem. Návštěvnost se zvýšila o téměř 20 %, několik zápasů bylo k dispozici na ČT Sport a projekt vzkvétá. V pátek 31. května byla oficiálně uzavřena sezóna 2023/2024, ale přípravy na nový ročník jsou v plném proudu. Univerzitní liga se opět rozeběhne na podzim i s novými týmy a rivalitami.

Nejproduktivnější útočník ZČ: Tomáš Vochozka (Black Dogs Budweis)
Nejlepší střelec ZČ: Matouš Masopust (Black Dogs Budweis)
Nejproduktivnější obránce ZČ: Daniel Piskač (UK Kings Prague)
Hráč s nejlepší bilancí +/- ZČ: Matouš Masopust (Black Dogs Budweis)
Brankář s nejlepší úspěšností ZČ: Dominik Ludvík (Black Dogs Budweis)
Nejlepší Nováček: Samuel Neo Kucharčík (UK Kings Prague)
Největší přínos pro ligu: Aleš Příhoda (ČVUT Engineers Prague)
Manažer sezóny: Jaroslav Garai (HC MUNI)
Nejlepší Trenér: Aleš Hybner (UK Kings Prague)
Nejproduktivnější hráč PLAY OFF: David Jindra (UK Kings Prague)
Nejužitečnější hráč PLAY OFF: David Jindra (UK Kings Prague)

All-Star tým:
Brankář: Štěpán Zlatnický (VUT Cavaliers Brno)
Obránci: Daniel Piskač (UK Kings Prague), David Vobořil (ČVUT Engineers Prague)
Útočníci: Matouš Masopust (Black Dogs Budweis), Tomáš Vochozka (Black Dogs Budweis), David Jindra (UK Kings Prague).

Fotogalerie

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři