Přesunout nahoru

Riders mají další úspěšné absolventy. Co mají v plánu do budoucna?

Pardubičtí Riders sice titul v Univerzitní lize nezískali, ve svém nitru však mají dva hráče, kteří letos v květnu vybojovali titul na akademické půdě. Dominik Kopecký a Jakub Muška obhájili své bakalářské práce a stali se úspěšnými absolventy Univerzity Pardubice. Jaká byla cesta k titulům? Co bylo nejtěžší a budou pokračovat?

Dominik Kopecký si na Fakultě ekonomicko-správní zvolil studijní program Ekonomika a provoz podniku. S jakým předmětem se zkušený obránce Riders rval nejvíc? „Pro mě osobně je nejtěžší předmět asi odjakživa angličtina, s tou jsem bojoval asi nejvíc, ale naštěstí jsem měl výbornou učitelku, která i mě dokázala něco naučit, takže to bylo nakonec v pohodě,“ popsal.

Jakub Muška studoval na stejné fakultě, ale pro svůj rozvoj si zvolil program Ekonomika regionálního sportu. I jeho cesta k titulu nebyla procházka růžovou zahradou, přiznal, že nejhorší byly začátky: „Nejtěžší pro mě byl asi prvák, který byl v covidu nejezdil jsem do školy, takže ten počátek studia byl dost těžký, protože to bylo všechno víceméně online, svoje spolužáky jsem viděl až někdy ve zkouškovém období v letním semestru.“

Jednoduché nebylo ani skloubení studia s hokejovými povinnostmi. „Asi bych neměl zapomenout na ranní tréninky, ale když jsme se například vrátili nad ránem z Ostravy, tak jsem spal pár hodin v autě, protože nebydlím v Pardubicích, a potom jít hned do školy, tak to bylo docela náročné,“ sdělil své příhody Dominik Kopecký.


Jakub Muška zase vypíchl velkou časovou náročnost, zejména při tvoření rozvrhu: „Při dělání rozvrhu jsem byl hodně omezený kvůli tréninkům nebo zápasům. Například jsem věděl, že venkovní zápasy se často hrají ve středu, takže jsem mohl končit nejpozději ve 13 hodin, takže v tomhle to bylo dost náročné.“

Oba hráči odehráli v Univerzitní lize za poslední roky řadu zápasů, i proto můžou zhodnotit celý projekt ligy a směřování Riders. „Za mě je to super pro hráče, kteří myslí na zadní vrátka v podobě vzdělaní. Můžou si zahrát po dobu studia kvalitní hokej, a poté se zkusit třeba zase někde prosadit. Liga se podle mě neustále zlepšuje, ale na úroveň NCAA je to stále strašně dlouhá cesta. Myslím si, že progres může být vidět i na Riders, před několika lety to bylo například s nejlepšími týmy o tom nedostat desítku, teď už si to s nimi jdeme rozdat a víme, že je dokážeme připravit o body,“ popsal absolvent programu Ekonomika a provoz podniku.

„Tak samozřejmě myšlenka Univerzitního hokeje se mi líbí hodně a věřím, že do budoucna tenhle projekt bude jenom růst. Liga jde hodně nahoru a myslím si, že v mnoha ohledech dokáže být inspirací pro profesionální kluby především z hlediska marketingu. Sportovně se rok od roku zlepšuje, jelikož v soutěži nastupují kvalitnější hráči, daří se například lákat kluky co prošli extraligovými juniorkami, takže i sportovně jde nahoru každou sezónou, zlepšuje se tréninkový proces. Na druhou stranu si myslím že ligu čeká ještě hodně cesty dostat se mezi respektované soutěže i sportovně, protože pořád se najdou hlasy, které říkají, že ta liga nemá sportovní kvalitu a je to pouze jenom show, ale věřím že je liga na správné cestě, aby i těmto odborníkům ukázala, že i sportovní stránka je kvalitní,“ přiblížil obránce Jakub Muška, který zároveň zastává v klubu pozici marketingového manažera.


Oba hráči se bez většího přemýšlení shodli na nejlepších momentech, které si budou pamatovat. „Určitě TOP ZÁPAS SEMESTRU proti Olomouci, přišlo hodně lidí a vyhráli jsme. Hned po tom bude asi loňský TOP ZÁPAS SEMESTRU proti MUNI, přišlo ještě víc lidí, hrál se dobrý hokej, ale bohužel jsme prohráli,“ sdělil Dominik Kopecký. „Nejlepšími momenty asi budou oba TOP ZÁPASY, i když jsem je nehrál, tak to budou naše TOP ZÁPASY, a pak to bude určitě taky poslední rozlučkový zápas The last dance,“ řekl marketingový manažer.

Jaké jsou další plány těchto dvou borců? „Plánuju pokračovat ve studiu a nadále hrát,“ potěšil fanoušky Dominik Kopecký. Naopak Jakuba Mušku už na ledové ploše v enteria areně fanoušci neuvidí. „No, já jsem udělal státnice a druhý den jsem šel do práce. Díky studiu na FESce a práci v Riders pracuju v hradeckém hokejovém Mountfieldu. Takže pro mě se víceméně nic nemění jenom mi ubydou ty povinnosti se studiem. V Riders budu nadále působit a doufám, že se nám podaří zapojit co nejvíce studentů z univerzity do off-ice týmu a ukázat jim, že studium jim může většinou změnit život,“ popsal úspěšný absolvent programu Ekonomika regionálního sportu.

Autor: Denisa Veselá

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři