po 23. 9. 2024, 20:30
st 16. 10. 2024, 19:00
st 16. 10. 2024, 19:00

Novým hlavním trenérem Kings je Dominik Havelka

Veleúspěšného trenéra Aleše Hybnera vystřídá na pozici hlavního trenéra úřadujících mistrů Univerzitní ligy ledního hokeje Dominik Havelka, který se posouvá z pozice asistenta. Dominik není novým jménem v ULLH, ve které působil také jako hráč. V této pozici získal ocenění pro nejlepšího obránce v premiérovém ročníku ULLH. V pozici asistenta trenéra byl potom u ubou mistrovských tažení týmu Univerzity Karlovy a zároveň i nadále působí v Elite Hockey Training Center Aleše Hybnera. Bude to mít pro rady od dnes již bývalého trenéra blízko.

Jaké jsou tvé pocity a dojmy z toho, že jsi se stal hlavním trenérem týmu Univerzity Karlovy?

Těším se, až to celé začne. Bude to pro mě nová zkušenost, takže je zde samozřejmě nějaká nervozita, ale bude to plynulý posun a příjemná zodpovědnost.

Můžeš nám přiblížit, jaký byl tvůj přechod z pozice asistenta trenéra na hlavního trenéra?

Po tom, co skončily oslavy po loňské mistrovské sezóně, jsme to začali řešit s Alešem Hybnerem a manažerem týmu Pepou Vošahlíkem. Aleš se přesouvá k áčku Slavie, a tak jsme řešili možnosti. Určitě to pro mě bude úplně něco jiného, teď na mně byla hlavně práce s obránci a ostatní věci byly na Alešovi. Samozřejmě jsme je spolu konzultovali, ale máme na hokej dost podobný pohled, takže většinou jsme se hned shodli.

V loňské sezoně jsi jako asistent Aleše dovedl tým k titulu mistra Univerzitní ligy ledního hokeje. Jaký to byl pocit a co bylo klíčem k úspěchu?

Nepopsatelný, jako každý titul, který jsem dosud zažil. V tu chvíli, kdy se ozve poslední píšťalka, to z člověka všechno spadne a začne euforie a ta směs všech těch pocitů je zkrátka nepopsatelná.

Už do semifinále jsme šli jako outsider, to samé ve finále. A nakonec jsme obě série zvládli bez jediné porážky. Utkání se občas mohla zlomit i ve prospěch soupeře, ale to je hokej a to je play-off. Kdybych to měl v krátkosti shrnout, tak vítězný tým měl, jak u nás rádi říkáme, fantoma v bráně, měl asi dva klíčové střelce, kteří se dokázali prosadit v ty momenty, kdy to bylo nejdůležitější a měl neuvěřitelného ducha. Šel jednotně za kapitánem. Kapitán Filip Čmejla se své role také zhostil na výbornou a bylo velmi důležité, že kabina šla za ním. My s Alešem jsme nastavili co a jak chceme hrát a kluci to hráli. Takhle jednoduché to je. Nikdo nehrál pro sebe, ale každý jeden hráč hrál pro tým a byl ochotný na ledě nechat všechno.

Jak se změnilo tvé vnímání týmu a jeho potenciálu během doby, kdy jsi působil jako hráč a následně jako trenér?

To je těžké, liga jde každým rokem nahoru, to každopádně, ale jak náš tým, tak všechny ostatní prochází každým rokem velkou obměnou. Myslím si, že každým rokem patříme k top mužstvům, ale letos nás určitě nikdo nebral jako favorita na zisk titulu, takže jsme náš potenciál naplnili víc než dost.

Jaké jsou vaše hlavní cíle a priority pro nadcházející sezonu?

Prvotně bude důležité, aby se nám povedl try-out a dobře jsme poskládali tým. Opustí nás několik klíčových hráčů, takže to určitě nebude jednoduché. Samozřejmě se můžeme bavit o tom, že budeme chtít obhájit titul, to ano. Ale kvalita soutěže jde nahoru a bylo by rozmařilé už teď říkat, že nic jiného než titul nepřipadá v úvahu. Cíle si v sezóně budeme nastavovat postupně a já budu doufat, že nás to opět dovede až na vrchol.

Jaký herní styl a taktiky plánuješ prosazovat jako hlavní trenér?

Budu určitě chtít pilovat některé systémy od startu sezóny a připravovat je na play-off. Tam už musíme vědět, co a jak chceme hrát. Se startem sezóny ale nebudu chtít kluky moc svazovat. Spíš chci, aby měli volnost a ukázali, co v nich je, aby se dokázali prodat a dostat ze sebe všechno. Samozřejmě to nebude úplný "punk", ale systémově budu chtít řešit spíše základnější věci, na které budeme v průběhu sezóny navazovat. Druhá věc je ta, že ten systém musí být přizpůsobený kvalitě kádru a o té se můžeme bavit nejdříve po try-outu.

Jak hodnotíš současnou sestavu týmu a jaké změny nebo posily plánujete?

Jak už jsem říkal, tak bohužel přicházíme o několik základních pilířů našeho týmu. Někteří z nich byli dokonce v týmu od založení soutěže. Bude těžké tyhle kluky nahradit, ale je to výzva jak pro stávající, tak pro nově příchozí hráče. Budeme čekat kdo se jak předvede na try-outu. O několika hráčích co se přihlásili, už vím a věřím, že někteří z nich náš tým vhodně doplní a zařadí se mezi tahouny.

Co bys řekl, že je nejdůležitější pro úspěch týmu v univerzitní lize?

Největším klíčem k úspěchu je týmová soudržnost a společný cíl. To jsme letos měli. Samozřejmě v univerzitní lize jde také o vzdělání, doufám že si kluci budou vzorně plnit studijní povinnosti abychom o žádného hráče v průběhu sezóny z toho důvodu nepřišli. S tím já už jim ale nepomohu. (smích)

V srpnu vás čeká tradiční TryOut pro nové hráče. Plánujete udělat změny v týmu? Jak se na TryOut těšíš, když změny v týmu půjdou hlavně za tebou?

Bude to pro celou sezónu důležitý víkend. Až podle toho jak budou nově příchozí hráči vypadat se můžeme bavit o změnách. Můžu ale říct, že se některé hráče ješte pokusím přemluvit k pokračování. A také zkouším dvě jména mimo univerzitní hokej, kluci kteří studují na naší univerzitě a hrají druhou ligu. Byli by pro tým určitě velkým přínosem, ale jejich jména si zatím nechám pro sebe.

Můžeš nám popsat nějaký památný moment nebo zkušenost z tvé kariéry, která tě ovlivnila jako trenéra?

To teprve uvidíme, ale řekl bych že jsem si vzal alespoň něco od každého trenéra kterého jsem poznal. Dneska jsem určitě rád i za ty negativní zkušenosti, které mi ukázali že takhle bych svou práci dělat nechtěl. Těch jsem ale ve své kariéře zažil minimum.

Na jakou událost v sezoně se nejvíc těšíš?

Na každou větší událost se budu těšit, ale samozřejmě nejvíc na vrchol sezony a to je play-off!

Hlavní partneři
Oboroví partneři