CZU
VUT
po 14. 10. 2024, 18:00

Skvělý začátek, nepovedená druhá třetina. Výběr ULLH prohrál s McGill Redbirds

Výběr Univerzitní ligy ledního hokeje absolvoval další mezinárodní srovnání, tentokrát si na ŠKODA ICERINKU zahrál proti kanadskému týmu McGill Redbirds. Zápas nakonec čeští reprezentanti po skvělém úvodu prohráli poměrem 1:6.

V sobotu 24. srpna se konalo další unikátní srovnání. Do první třetiny nejlépe vlétli hosté, kteří prvních pár minut trápili českou obranu. Hokejisté reprezentující českou univerzitní soutěž měli první útočnou akci hned vzápětí a ve třetí minutě se ujala rána od modré. Filip Dušek vypálil od modré a kotouč ještě hokejkou líznul útočník Matěj Beneš. Následovala pasáž, kdy se hrálo nahoru, dolů a šance se tvořily na obou stranách. Zároveň se přitvrdilo a začaly se kupit trestné minuty. McGill srovnal krok v 15. minutě, na konci úspěšné přesilovkové kombinace stál Mathieu Gagnon. Do první sirény se stihli kanadští hokejisté dostat do vedení, využili dvojnásobnou přesilovku a vstřelenou branku slavil Xavier Fortin. Kanadský centr si výborně nabruslil před branku, kde jej našel Frattarolli.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl v plné režii hostů. Hned ve 22. minutě předvedli kanadští hokejisté velmi pěknou kombinaci a Maxime Pellerin už jen usměrnil kotouč do prázdné branky. O pár minut později předvedli hráč McGillu úspěšný přechod do útoku a přesně pálil Stéphane Huard. Pátá odbila ve 25. minutě, o úspěšnou teč se před gólmanem Zlatnickým postaral úplně osamocený útočník Maxime Pellerin. Hra se následně vyrovnala a šance si tvořili i čeští hráči, přesný zásah však nepřišel, a tak se ve 33. minutě prosadil Zachary Gallant. Útočník McGillu dostal příliš mnoho prostoru, vybruslil si na střed a nekompromisní střelou zápěstí poslal kotouč za záda Zlatnického. Šance přišla ke konci třetiny, Matěj Beneš si vyzkoušel trestné střílení, ale na Iacoba svou kličkou nevyzrál.

Před třetí třetinou došlo ke střídání gólmanů v brance výběru ULLH, místo Štěpána Zlatnického nastoupil Roland Polášek. V poslední části sice žádná branka nepadla, ale k vidění bylo hodně střel a stále opravdu svižný hokej.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, a pak McGill zabral, nám se ta hra trošičku rozpadla a ve třetí třetině jsme dokázali srovnat trošičku krok, uklidnili jsme se, přestali jsme být tolik pod tlakem a třetí třetina už z naší strany vypadala lépe,” popsal hlavní trenér Tomáš Ceperko.

Reprezentanti Univerzitní ligy ledního hokeje se rozhodně nemají za co stydět, podali velmi dobrý výkon. Kanadský tým z McGill University opouští Českou republiku s bilancí dvou výher a jedné porážky.

Autor: Denisa Veselá | Foto: Václav Nováček