po 8. 4. 2024, 18:30

Masárna pokřtila nové dresy přesvědčivou výhrou nad svým dávným rivalem

Brno – Ve středu se v jihomoravské metropoli psal další příběh letošního ročníku Univerzitní hokejové ligy. Večer nesl název Souboj mistrů a domácí v něm poměřili své síly s UK Hockey Prague. Utkaní bylo pro Masaryčku výjimečné, protože její hráči odehráli zápas ve speciální sadě dresů vytvořených k příležitosti výročí založení Masarykovy univerzity.

Na papíře to vypadalo, jako jasná záležitost. Pražané však nechtěli dát svou kůži lacino a zejména v úvodu prvního dějství se jednalo o velice vyrovnanou bitvu. Postupem času začali přebírat otěže zápasu do svých rukou papíroví favorité z Brna. Konkrétně Vojta Kadlic, který svým prvním gólem v sezóně otevřel skóre. Střelou z mezikruží vymetl všechny pavučiny z rohu hostující svatyně a nedal brankáři sebemenší šanci. Masaryčka pokračovala ve své převaze, ale dlouho se jí nedařilo překonat skvěle chytajícího brankáře Karlovky. Ten předváděl výkon, za který by se nemusel stydět ani Patrick Roy v nejlepších letech. Na druhé straně se v podobném duchu prezentoval také Holub, a tak v polovině zápasu byl brankový rozdíl stále minimální. Na to se již nemohl dívat Kalus, který pasoval obránce hostí do role diváků a v samostatném úniku nezaváhal. Na konci druhé části se prosadil ještě Grygera a stanovil skóre před posledním dějstvím. Ve třetí třetině se žádné překvapení nekonalo. Naopak, Masárna přidala další dva přesné zásahy, kterými potvrdila tříbodové vítězství. Vůbec první nulu v sezóně si za bravurní výkon připsal David Holub.