Přesunout nahoru

Sedmou Bitvu o Plzeň ovládla Lékařská fakulta

Středa 27. listopadu se nesla ve stylu velké bitvy. Už od brzkého podvečera se obě plzeňské univerzity připravovaly na souboj, který měl rozhodnout o titulu nejlepší univerzity pro následující ročník. Fanoušci se shromáždili na předem připravených místech a společně vyrazili na LOGSPEED CZ arénu, kde to všechno mělo začít. A začalo.

Před arénou se sešli fanoušci obou univerzit a vyměňovali si své pokřiky. Všichni chtěli ukázat, že právě jejich univerzita ovládne Plzeň. Vzájemné překřikování a ukazování sil svých hlasivek pokračovalo i před samotným zápasem na tribuně. Lékařská fakulta vyrazila klasicky v bílých pláštích a Bílé peklo se plnilo medicínskými ďábly. Naopak Západočeská univerzita vyměnila své standardní oranžové vesty za modrý univerzitní merchandising připravený speciálně pro Bitvu. Modré nebe tedy bylo opravdu modré a snažilo se Peklu konkurovat jak na ledě, tak v hledišti. Ačkoliv oba kotle byly plné k prasknutí a atmosféra na zimním stadionu houstla, měla hokejová Bitva o Plzeň jen jednoho vítěze. 

 

Někteří odcházeli se slzami v očích, ale rozhodně nemuseli být zklamaní z hokejového zážitku. Hokejový zápas obsahoval vše, co běžný divák očekává. Góly padaly v hojném počtu, kotle se překřikovaly, napětí nás neopouštělo až do samého konce, a dokonce jsme viděli i pěsti mezi hráči, kteří se snažili svými vlastními silami uhájit čest své univerzity.

 

Zápas jako takový se vyvíjel zajímavě už od samého začátku. V prvních minutách utkání ukázali převahu hráči ZČU, když přesnou střelou přechytračili brankáře LFP. Medici ale nenechali radosti soupeřům dlouho, během několika minut vrátili úder a vyrovnali stav utkání. Hra pokračovala nahoru-dolů, ale v 15 minutě se všem sledujícím zatajil dech. Po hrubé chybě LFP následovalo trestné střílení. Zraky všech zúčastněných sledovaly nájezd střelce prvního gólu Jana Rejzka, který bohužel pro Západočechy skončil mimo branku. Do konce první části jsme viděli tutové šance na obou stranách, a ačkoliv v poslední minutě dostali západočeští přesilovou hru, skóre zůstalo stejné. 

 

V první části druhé třetiny jsme mohli vidět skvělé zákroky gólmanů na obou stranách hřiště. Na obě branky lítalo tolik střel, že bychom to těžko spočítali na prstech u obou rukou. Ale nic není nekonečné, a tak i vyrovnané souboje našly svého vítěze. V 11. minutě se skóre dorovnalo. Medici srovnali skóre a hned v následující minutě potvrdili svou dominanci.

 

Poslední dvacetiminutovka nám přinesla ten pravý hokejový požitek. Hned ve 4. minutě se promíchalo skóre golem mediků. Když už se zdálo, že medici mají navrch, přišlo na pěstní souboj. Rány rozhodly a vítězem bitky se stali západočeští. Ačkoliv silový souboj byl rozhodnutý, zápas nikoliv. 6 minut před koncem utkání se ZČU vydala na odvážnou cestu boje bez gólmana a snaha se vyplatila. V 17. minutě poslední části se Západočeši ukázali a snížili skóre na 4:2. A to stále nebylo vše. 34 vteřin před zazněním sirény si ZČU připsalo další gól a snížení na 4:3. Nic víc se však už nestalo, a tak LFP obhájila loňské vítězství a snížila celkový stav bitev na 4:3 pro ZČU.