út 19. 11. 2024, 20:30
VŠE
UHK

UK Kings Prague vstupují vítězně do nového ročníku!

Úřadující šampioni UK Kings Prague zahájili novou sezónu Univerzitní ligy ledního hokeje vítězně, když ve svém úvodním utkání porazili Black Dogs Budweis 4:2. Zápas nabídl napínavou podívanou, ve které se Black Dogs v první polovině utkání ujali vedení, ale Kings v druhé polovině převzali iniciativu a třemi góly ve třetí třetině dokázali vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch.

První třetina pod kontrolou Black Dogs

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Budějovic, kteří měli lepší pohyb a častěji ohrožovali brankáře králů Kristiána Nováka, který dlouho odolával střeleckým pokusům hostů. Jejich snaha byla korunována v čase 18:06, kdy Matouš Masopust otevřel skóre po průnikové přihrávce Jana Vavříka a kličkou do bekhendu překonal brankáře UK mezi betony. Black Dogs tak po první třetině vedli 1:0.

Vyrovnaná druhá část

V prostřední části hry se tempo vyrovnalo a Kings začali postupně přebírat otěže zápasu. Nejprve se ve velké šanci objevila nová posila Králů Adam Janoušek, ale nezakončil přesně. V čase 36:47 se jim ale podařilo srovnat, když Matěj Čech proměnil nápaditou přihrávku Jana Škody. Radost domácích však netrvala dlouho, protože o necelé dvě minuty později Jan Vavřík vrátil Budějovicím vedení, když skóroval po akci 2 na 1 se střelcem první branky v utkání Matoušem Masopustem. Druhá třetina tak skončila nerozhodně 1:1, ale Black Dogs stále vedli 2:1.

Velký obrat Kings

Závěrečná třetina už však patřila Kings. Již v čase 45:23 vyrovnal Adam Klatt, který propálil od modré bezmocného brnakáře Ludvíka. Velkou měrou se na brance podílel cloníci Lukáš Moucha. O minutu a 15 sekund později dokonal obrat Martin Bláha, když perfektně zužitkoval přihrávku Matúše Hadušovského a dostal domácí do vedení 3:2. Kings pokračovali v tlaku a hosté z Budějovic nedokázali najít odpověď. V čase 51:09 pak David Jindra pečetil výhru Kings čtvrtou brankou, kterou mu nádherně připravil Samuel Neo Kucharčík po spolupráci s Matějem PůlpánemBlack Dogs v posledních minutách zkoušeli vyvinout tlak, ale brankář Novák byl oporou domácího týmu a udržel stav obdržených branek na dvou i za pomoci brankové konstrukce.

Utkání mezi UK Kings Prague a Black Dogs Budweis nabídlo dramatickou podívanou, ve které byli hosté aktivnější v první polovině utkání, ale domácí Kings dokonale využili závěrečné třetiny k otočení zápasu. Díky povedené týmové hře a třem gólům v poslední třetině zahájili novou sezónu vítězstvím 4:2. Kings tak potvrzují roli favoritů a připisují si první tři body do tabulky, zatímco Black Dogs Budweis odjíždějí z Prahy bez bodového zisku.