út 19. 11. 2024, 20:30
VŠE
UHK

UNIted dvakrát vstali z mrtvých, z domácí premiéry berou bod

Na tuhle premiéru 858 návštěvníků v Hradci jen tak nezapomene. Hradec se poprvé v historii představil na domácím ledě proti BO Ostrava a byla to bitva až do konce! Přitom to vypadalo, že se ostravský tým dočká pohodových tří bodů, na začátku druhé třetiny vedl o dvě branky, na jejím konci opětovně zmrazil rozvášněné publikum. UNIted však předvedli skvělý obrat, jenže vedení neudrželi, a tak se šlo do nájezdů, které Báňská zvládla lépe.

První třetina přitom nenabízela příliš atraktivní hokej. Domácí sice vstoupili do duelu aktivně, jenže na začátku páté minuty inkasovali, když Ostravští ujeli do situace 2 na 1 a Dominik Buják, útočník, který v minulosti prošel třineckou akademií, otevřel skóre zápasu. UNIted se nemohli dostat do lepší koncovky, nedařilo se jim ani v přesilových hrách, které dostali záhy po inkasování.

Navíc na začátku 24. minuty kasírovali podruhé. Makovec podržel šikovně kotouč na brankové čáře a ve vhodný moment přehrál na Přemysla Pohla, jenž z první navýšil náskok v pohodě hrajících BO. Pak se ale začaly dít věci! Východočeši přeřadili na vyšší stupeň, měli souvislý tlak před Nowakem a na konci 25. minuty snížili. Ostravský gólman přišel vlivem souboje na brankovišti o hokejku, toho tak využil Petr Kubíček, který využil Zálišovy nahrávky a zapsal se do historie jako první skórující hráč UNIted v lize.

Aréna explodovala radostí o 130 sekund později, kdy zachyboval Nowak, napadající Beneš měl mnoho času na přihrávku Matěji Novotnému před branku, před nímž stál jednoduchý úkol: trefit prázdnou. Jenže v polovině 31. minuty vrátil vedení hostům Viliam Béreš a těžko říct, jak by se duel vyvíjel dále, kdyby domácí využili téměř minutu dvojnásobné přesilovky.

Cožpak o to, byli tomu dost blízko, jenže i kdyby přešel puk v závaru brankovou čáru, bylo by to po přerušení hry rozhodčím Vepřovským, který ztratil kotouč z dohledu. Ostravští navíc v čase 37:39 udeřili počtvrté, Marek Slezák se dostal kličkou za obránce a sám před Holubcem nezaváhal.

Začátek třetí třetiny, ani v něm se na góly nemohlo stěžovat. Důraz Tomáše Řezáče na kruzích značil v polovině 44. minuty snížení, a když v čase 48:01 Mach šikovnou prostrkávačkou na Matěje Havlíčka asistoval při srovnání, byli hosté na ručník. O to více na konci 51. minuty, když Daniel Kotous ujel sám na kasu a s přehledem si poradil. Báňská najednou nevěděla kudy kam, pomohl jí však oddechový čas, po němž bleskově srovnala. Tlak na brankovišti rezultoval v dorážku Davida Pastora – 5:5.

Dramatický zápas hraný ve výtečné atmosféře gradoval a nájezdy byly pastvou pro oči. Lépe na tom byli hosté, kteří ještě po čtvrté sérii vedli 3:2, na začátku páté ale ustál tlak Rudolf Klíma a ve spolupráci se zákrokem Holubce zařídil pokračování. To však netrvalo dlouho, David Pastor v šesté sérii uspěl, Kotous naopak ne. UNIted tak na domácím ledě z premiéry vyválčili bod, BO pokračuje soutěží bez porážky.