út 19. 11. 2024, 20:30
VŠE
UHK

Drama až do konce. Bočko si z Hradce odváží cenné vítězství po nájezdech.

V druhém kole univerzitní ligy se naši chlapci vydali na kolbiště nováčka UNIted HK, který reprezentuje Hradeckokrálové univerzity.

Cesta k úspěchu obvykle vede přes trnitou cestu, a tentokrát byla opravdu hodně trnitá. Série zranění některých hráčů přiměla trenéry výrazně obměnit sestavu. Kvůli zranění nemohli nastoupit Tomsa, Mikula, Zapletal, Byčkov, a na poslední chvíli vypadl ještě Michal Dvořák. Místo zraněných hráčů si své premiérové starty připsali Matěj Potočný, Martin Brančík, Adam Havel, Jan Bernát a kapitán Petr Smička.

Dlouhá cesta jako by nebyla znát a Bočko se dostalo do vedení po kombinaci Bebe. Dominik Buják v čase 4:18 výborně vypíchl kotouč, Jakub Belan prohodil obránce Hradce a poté naservíroval bekhendovou žabičku právě Bujákovi, který parádně zavěsil. Oba celky měly několik dalších šancí na skórování, ale domácí Holubec ani hostující Nowak nedovolili nikomu z nájezdníků skórovat.

Druhá třetina, na rozdíl od té první, více vyšla střelcům. V přesilové hře v čase 23:08 Makovec vyškolil soupeře na buly a předložil kotouč mezi kruhy, kde Pohl zvýšil vedení do odkryté brány. Domácí to ale jako by nabudilo a během necelých čtyř minut dokázali srovnat. V čase 24:41 po tlaku před bránou Nowaka snížil Petr Kubíček po krásné přihrávce Záliše. V čase 26:51 pak srovnal do odkryté klece Matěj Novotný po špatné komunikaci Zajíce a Nowaka. Bočko se ale dokázalo znovu nakopnout. Pastor našel za bránou Potočného, který svůj premiérový start okořenil krásnou nahrávkou mezi kruhy, kde už čekal Bereš, a po střele z první skóroval. Hra se poté přiostřila. Adam Havel vyfasoval po jednom střídání 2+2 minuty. Společně s ním putoval na trestnou lavici Mark Slezák. Avšak nedlouho po opuštění trestné lavice Slezák zvýšil skóre. Ihned po návratu na led dostal kotouč, posadil na zadek obránce Macha a zavěsil na 2:4.

V poslední části základní hrací doby patřila ledová plocha domácím, které hnala fantastická atmosféra skoro 900 fanoušků. V čase 43:30 snížil na rozdíl jedné branky z předbrankového prostoru Tomáš Řezáč, a v čase 48:01 opět srovnal domácí Maťátko, když prostřelil Nowaka. Vyrovnané skóre vydrželo dvě minuty a padesát tři vteřin. Přihrávku od vlastní brány zachytil na útočné modré Kotous a zakončil sólový únik brankou. Domácí poprvé v utkání vedli, ale ne dlouho. V čase 51:16 našel David Pastor odražený kotouč před domácí brankou a srovnal utkání na 5:5. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, a o druhý bod se oba celky musely poprat v prodloužení.

V prodloužení měli více střeleckých pokusů Hradečtí, ale žádný neskončil za zády Nowaka, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V této dovednostní disciplíně se více dařilo střelcům. Za domácí uspěli Kotous, Beneš a Klíma. Na straně Bočka zase Makovec, Puchala a Pastor, který rozhodl kličkou à la Nikita Kučerov. Holubec nestihl sklapnout betony k sobě a kotouč volně projel až za jeho záda. Bočko si tak připsalo druhý bod z tohoto zápasu a odvezlo si cenné vítězství do města uhlí a oceli.

Hvězda utkání David Pastor zhodnotil utkání takto:

„Bylo to opravdu náročné utkání, hlavně kvůli tomu, že jsme kvůli dopravní situaci přijeli skoro až na rozbruslení. Během zápasu bylo na ledě spoustu emocí a nám se nepovedlo udržet chladnou hlavu celých šedesát minut. Ale ukázali jsme dobrého týmového ducha a tohle vítězství nám potvrdilo naši mentální sílu. Ztratit dvakrát vedení a i tak otočit zápas, to je prostě paráda. Musím smeknout před celým týmem. A ten vítězný nájezd už byl jen třešnička na dortu.“