út 19. 11. 2024, 20:30
VŠE
UHK

Akademici padli proti Black Dogs Budweis

Ve čtvrtek 10. října 2024 se odehrál druhý domácí zápas, ve kterém Akademici nastoupili proti Black Dogs Budweis. Bohužel i přes veškerou snahu plzeňských hokejistů zápas nedopadl podle jejich představ a body si s sebou domů odvezli soupeři. Končilo se s výsledkem 4:7.

V první třetině měli jasnou převahu hosté. První gól skoro padl už ve 3. minutě, ale Plzeň naštěstí zachránila tyč domácí branky. Tato šance soupeřům nesebrala vítr z plachet a poprvé skórovali v 10. minutě, kdy využili vlastní přesilovku. Puk do brány proklouzl nad Ženíškovo lapačkou. V 16. minutě to mohl být druhý gól hostí, nebýt plzeňského brankáře, který se zrovna přesouval před odkrytou bránou. Akademici se v této třetině neprosadili a do šaten se odcházelo za jedno gólového vedení hostů.

Vše se změnilo hned 12 sekund po začátku druhé třetiny, kdy se trefila nová plzeňská posila, Kamil Hajšman. Dokázal se dostat až před gólmana a blafákem do forhendu poslal puk mezi betony hostujícího brankáře. 1:1. Na to odpověděli budějovičtí hokejisté ve 23. minutě a znovu se poslali do vedení. O druhou branku se postaral David Kašpar. Akademiky adrenalin z prvního gólu stále neopustil a ve 27. minutě opět srovnali skóre. Puk byl tečován Markem Princlem. Ještě v téže minutě mohli plzeňští přidat vedoucí gól. Hajšman měl před sebou odkrytou bránu, ale puk dostatečně nezvedl a zákrok mu překazil beton hostujícího Ludvíka. 29. minuta a Black Dogs Budweis přidávají další gól zápasu. 2:3. Ani ne po půl minutě dostali Akademici další gól a po další necelé minutě ještě jeden. Slušná nálož pro domácí hokejisty!

2:5. Po těchto akcích z hřiště odchází Ženíšek a v bráně ho vystřídal Varga. V 32. minutě Akademici konečně také skórovali a o třetí gól se opět postaral Marek Princl. Ten se s tím nepáral a poslal puk tvrdou ranou do brány, kterou Ludvík neměl šanci chytit. Tato třetina byla na góly bohatá a Akademici museli do poslední pořádně zabrat.

V poslední třetině se dlouho nic zásadního nedělo, až v 57. minutě opět své skóre navýšili hostující hokejisté. 3:6. Následně padlo vyloučení v týmu Black Dogs Budweis a Akademici zkusili hru v šesti proti čtyřem, která se jim vyplatila. Lukáš Folda poslal přihrávku zpoza brány do jejího vzdálenějšího horního rohu. Domácí hokejisté opět zkusili hru v šesti, která už nebyla tak úspěšná. Pár vteřin před závěrečnou sirénou přidali hosté svůj sedmý a poslední gól tohoto zápasu rovnou do prázdné brány. Konečné skóre bylo 4:7.

Bohužel Akademici neměli zrovna šťastný den. Bojovali do posledního dechu, ale i přesto putovaly všechny tři body do jižních Čech.

Autor článku: Kateřina Míková