Předčasné Vánoce v Budějovicích. Masaryčka rozdávala. Nikoliv góly ale body

České Budějovice - dostat se z Brna do Českých Budějovic není vůbec snadné. Cesta je to dlouhá a trnitá. A jak se nakonec ukázalo, tak uspět v jihočeské metropoli, je obdobně obtížné.

Již od úvodního buly muselo být všem jasné, že v tomto zápase rozhodnou detaily. Ty se nakonec v součtu všeho dění překlopily na stranu Black Dogs. První dvě třetiny byly poměrně vyrovnanou bitvou s mírnou převahou Madvědů. Domácí brankář ale působil jistě a více jak dva góly nedovolil. V rozhodující třetí třetině přebrali otěže zápasu domácí. Nasadili vysoké tempo, vynutili si několik přesilovek, při každé příležitosti se tlačili do brankoviště a dvakrát skórovali. Masárna v oslabené sestavě neměla dostatek sil, aby na branky reagovala a poprvé v sezóně odjela s prázdnou.

Branky a nahrávky: 1. Šuhaj (Tejko, Vochozka), 23. Prášek (Rolínek, Grossmann), 47. Vochozka (Škopek, Šuhaj), 52. Prášek (Fiala, Grauer) – 9. Račický (Kalus), 25. Tomaník (Kadlic, Matov).
Rozhodčí: Jílek – Jindra, Vavruška.
Vyloučení: 7:11, navíc Šuhaj (BDB), Kalus, Grygera, Vomočil (všichni MUNI) 10 minut