Olomouc proti Masaryčce neskórovala, Ostrava nezvládla druhou třetinu

Středeční duely nabídly v obou případech dostatek gólů, a tak se diváci na zimních stadionech rozhodně nenudili. Masarykova univerzita zvládla domácí představení proti Olomouci, v Ostravě hokejisté BO vypustili druhou třetinu, čehož Black Dogs využili.

HC Masaryk University - HC Univerzita Palackého v Olomouci (1:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 9. Florek (Kalus), 22. Račický (Tomaník), 46. Florek (Strakoš), 47. Bustin (Grygera, Florek), 49. Bustin (Polesný, Hasoň), 50. Kučera (Kadlic, Račický)

Olomouc odehrála s Masaryčkou dvě velmi vyrovnané třetiny, v nichž se Brňané prosadili vždy jednou. Rozhodovalo se až v posledních dvaceti minutách, kdy domácí vstřelili čtyři góly, čímž dodali utkání zcela jiný rozměr. Brno ovládlo výsledek dvanáctého kola, v počtu trestů ale zvítězila Olomouc. Ta obdržela celkem 19 trestů a hned několik z nichž bylo vyšších. Po dvou gólech si připsali Florek s Bustinem.

BO Ostrava Vítkovice Steel - Black Dogs Budweis 3:6 (2:1, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Kovalski (Gelnar), 13. Kovalski (Sysala), 31. Sysala (Gřesík) – 11. Fiala (Hrůša, Šafář), 24. Kříž (Hrůša, Masopust), 26. Dvořák (Křenek), 33. Rolínek (Masopust), 37. Kříž (Šafář, Fiala), 45. Masopust

Ostrava sehrála s Českými Budějovicemi skvělou první část, během které se ocitli ve vedení 2:1. Od druhé periody převzali iniciativu hosté. Ti otočili vývoj klání na svou stranu čtyřmi přesnými zásahy a když už se střelecká forma uklidnila, přišla na řadu poslední vyrovnaná dvacetiminutovka. Black Dogs upravili konečný výsledek na 6:3 a odjeli zpět na jih Čech s plným počtem bodů.