Přesunout nahoru

Marek Kovalski: „Věřím, že nás poslední zápas nabudil do nového roku“

Číslo 97 patří v Ostravě mezi jedny z viditelnějších. Dlouhovlasý útočník ostravského BO se během prosince vyšvihl ve statistikách. Za poslední měsíc roku 2019 zaznamenal v průměru dva body na zápas.

Marku, momentálně jsi nejproduktivnějším hráčem BO, jak tuto roli zvládáš a co je tím nejlepším receptem na soupeřového golmana?

Celou přípravu jsem makal a snažil se zlepšovat, abych mohl udělat pro tým co nejvíce. Upřímně jsem ani já sám nečekal, že to bude takhle, ale samozřejmě se mi to libí, že se moje práce v létě vyplatila. Nejlepší recept je většinou trefit bránu, ale netrefit golmana (smích)

V prosinci jsi nastoupil proti UK Hockey Prague před 1260 fanoušky, jak jsi prožil tento zápas a jak na něj vzpomínáš?

Bohužel na něj nevzpomínám moc dobře, prohráli jsme si to sami a udělali si před hodně lidmi ostudu, což já osobně beru celkem težce. Chtěl jsem vyhrát za každou cenu, jenže se to bohužel nepodařilo. Na stadionu byla skvělá atmosféra, je to super hrát před takovým publikem. Vždy to pomůže oběma týmům, pokud se z toho někdo nesloží... což se stalo nejspíše nám.

Jak jsi spokojen prozatím s výkonem Ostravy v letošní sezoně ULLH a co je třeba zlepšit do dalších zápasů?

Zatím nemůžeme být vůbec spokojeni. Vyhráli jsme pouze dvakrát a minimálně 4 zápasy jsme si prohráli sami, takže určitě máme na čem pracovat. Doufám, že poslední zápas s MUNI nás správně nabudí, bude to lepší a budeme hrát celých šedesát minut.

Máš svůj osobní rituál před zápasem?

Každý má něco. Já osobně mám rád, když jsem na zimáku dříve, obalím si hokejku a pak si jdu sednout s hudbou na tribunu a koukám na led. Zatím mi to pomáhá.

A co tvé volno a Vánoce?

Tak určitě volno je super, každý ho podle mě potřeboval. Před Vánoci jsme si udělali s kluky vánoční večírek, kde se každý vyjádřil, co je potřeba změnit. Svátky jsem prožil víceméně v pohodě, v posilovně. Ale už se ale nemůžu dočkat, až to všechno zase začne a půjdeme do nějakého zápasu.