Přesunout nahoru

Tomáš Kučera: „Jsme mladý a nezkušený tým. Chtěli bychom ale v druhé části sezony překvapit“

Nejproduktivnější hráč Plzně Tomáš Kučera se rozpovídal o svém týmu, výkonech a představách v letošní sezoně. Jak se mu zamlouvá projekt Univerzitní ligy ledního hokeje?

Tomáši, jak jsi prožil chvíle volna a s ním spojené zkoušky?

Každý rok to prožívám, jako většina studentů. Začíná zkouškové období, které se náročností každoročně stupňuje. Každý den hodiny učení za podpory stresu. Jsou to vždy krásné svátky, ale myšlenky bývají jinde.

Většina zápasu Akademiků skončila velkým rozdílem - ať už vaše prohry, nebo výhry. Čím si to vysvětluješ? 

Jsme mladý a trochu nezkušený tým, který se postupně vypracovává nahoru. Jednak herně, ale hlavně psychicky. Hodně záleželo na naší psychické soustředěnosti a stavu soupeře. Musíme si přiznat, že většina kluků z jiných týmů v lize jsou o úroveň výše než my a mají více zkušeností na profesionální úrovni. Myslím, že jsme od léta udělali obrovský pokrok, který se prokáže v následující sezóně.

Jak se ti celkově zamlouvá projekt univerzitního hokeje?

ULLH je hodně kvalitní soutěž, která je zaměřena na vysokoškoláky s touhou zůstat u hokeje co nejdéle. Ve všech směrech se jim to povedlo a chtěl bych jim tímto poděkovat, že máme tu možnost toho využít.

Prozatím jsi nejproduktinějším hráčem Plzně, jak jsi spokojen s tvými výkony a co je třeba naopak zlepšit? 

I když nejsme v horní části tabulky, hraje se mi parádně. Z pohledu hráče velmi oceňuji přechod do nově vytvořené soutěže. Nyní se nám dostává velké podpory a pohodlí, čehož jsme měli veliký nedostatek a museli si vše řešit sami. I když mám zlatou helmu nejlepšího střelce, nepovažuji se za něj. Chybí nám produktivita a střílíme málo branek. Na to jsme se zaměřili ve vánoční pauze.

V Plzni se odehrála hokejová bitva, proběhla akce s plyšáky. Jaký máš názor na podobné eventy a jak je zpětně hodnotíš? 

Všechny akce jsou skvělým zážitkem ať pro hráče, tak hlavně pro diváka. Mohou se realizovat všechny nápady a hlavně i pomáhat druhým. Každý sport se od nějaké úrovně zaměřuje na diváky. Je potřeba si je rozmazlovat a jakékoliv akce jsou plusovou příležitostí.

Kam by chtěli Akademici dokráčet v letošní sezoně?

Jak jsem již uvedl, každým zápasem se zlepšujeme a posouváme dál a v tom musíme pokračovat. Také bychom chtěli překvapit v druhé části soutěže a dostat se co nejdál.