čt 28. 3. 2024, 19:15
ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

První zápas roku pro Black Dogs na jedničku. Doma rozstříleli UK Hockey Prague 7:2

Black Dogs Budweis společně s UK Hockey Prague otevřeli nový rok prvním společným zápasem v rámci ULLH. Českobudějovičtí hokejisté na svém ledě Pražany v ofenzivní části nepouštěli do souvislého tlaku, naopak se na opačné straně prosadili hned sedmkrát a bodově se svému tabulkovému sokovi oddalují.

Začátek utkání jednoznačně patřil domácímu týmu, který na začátku čtvrté minuty vedl již o dvě branky. O úvodní trefu utkání se postaral Jakub Šafář, na kterého zanedlouho navázal jeho kolega z útoku Roman Tintěra. UK Hockey Prague se do hry dostala chvíli po polovině úvodní třetiny. Tehdy zaznamenali první branku i Pražané, když se neomylně prosadil Milan Pivovarči. Záhy ale přišlo vyloučení z řad týmu z hlavního města, jež bylo po zásluze potrestáno. K předchozí asistenci po přesilovkové kombinaci přidal i gól Jakub Šuhaj - 3:1. Petr Spáčil před sirénou chytil ještě trestný nájezd, poté už odchodu do kabin nic nebránilo.

Prostřední dějství šanci přineslo až po pár odehraných minutách. A opět v podobě trestného nájezdu, znovu pro hostující tým. Tentokrát se jej ujal Bořík, nicméně na domácího strážce svatyně nevyzrál ani on. Spáčil totiž nastavil lapačku přesně tam, kam bylo třeba. Pak už přebrali otěže Black Dogs Budweis. Ti dominovali útočnému pásmu, a dokonce v oslabení přidali čtvrtou branku. Agilní Lukáš Prášek se mezi přesné střelce zapsal z předbrankového prostoru. Na 5:1 pak zanedlouho upravil Pavel Grauer, kterému jen stačilo nastavit hůl na skvělou přihrávku od Jana Fialy. Možná poslední šanci pro UK Hockey Prague zachoval Oliver Glitta, jemuž se povedlo tečovat pokus od modré čáry ještě před koncem prostředního dějství.

I díky přesilové hře si Black Dogs Budweis vytvořili tlak i ze začátku třetí třetiny. V ní obstřelovali hostující svatyni a v početní výhodě nakonec přetavili svou snahu v branku, když se přesně trefil Albert Hrůša. Tým UK Hockey Prague pak dostal výhodu v podobě přesilové hry, dokonce dvojnásobné. Tu ale nezúročil. Naopak se opět radovali Českobudějovičtí. Erik Bahula dostal přihrávku před branku a z první puk poslal, kam bylo třeba - 7:2. Pražané se tak do hlavního města z jihu Čech vracejí s prohrou 2:7.

Branky a nahrávky: 3. Šafář (Tintěra), 4. Tintěra (Rolínek, Šuhaj), 14. Šuhaj (Rolínek, Tintěra), 29. Prášek (Šuhaj), 35. Šafář (Fiala), 44. Hrůša (Dvořák, Fiala), 50. Bahula (Masopust, Sumerauer) - 12. PIvovarči (Glitta), 39. Glitta (Dlabola). Třetiny: 3:1, 2:1, 2:0. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:1. Diváků: 83. Rozhodčí: Šperl - Jindra, Bělohlav.

Black Dogs Budweis: Spáčil – Hubata, Hrůša, Tintěra, Šafář, Sitter, Vávra, Kříž, Grauer – Fiala, Masopust, Mikulášek, Grossmann, Bahula, Dvořák, Sumerauer, Prášek, Rolínek, Šuhaj.

UK Hockey Prague: Hamalčík – Karoch, Havelka, Černý, Bořík, Beran, Dlabola – Kaleta, Piovarči, Rubeš, Hrivnak, Čmejla, Hakl, Glitta, Steklík, Hyršl, Arnošt, Havelka.