Brnu vládne Masaryčka. Cavaliers udolala po nájezdech

Při pohledu na tabulku měla být brněnská bitva jednoznačnou záležitostí. Masaryčka okupuje čelní místa tabulky, zatímco Cavaliers jsou poslední. Jak to však u derby bývá, utkání vůbec nebylo jednoznačné a Medvědi Kavalíry udolali až po samostatných nájezdech.

Přestože VUT Cavaliers Brno dlouhodobě figurují na dně tabulky, Medvědy překvapili skvělou formou. Už od začátku zápasu si hráči na obou stranách vytvářeli dobré šance. Několikrát proto nechali vyniknout brankáře povedenými zákroky. Skóre nakonec ve třinácté minutě otevřelo VUT. Masaryčka dokázala odpovědět gólem už po třech minutách hry. V druhé třetině dostal Medvědy do vedení kapitán Florek. Domácí se však dlouho z náskoku neradovali. Naopak museli dohánět po soupeřově vyrovnání a následném zvýšení na 2:3. Zápas skončil tak, jak celou dobu probíhal – vyrovnaně za stavu 3:3. V nájezdech se blýsknuli Tomaník a následně Čtvrtníček, který rozhodl o výsledku zápasu. Masaryčka tak vyhrála druhou ze tří bitev o Brno a potvrdila dominanci nad městem.

Branky a nahrávky: 16. Čtvrtníček (Kadlic, Gonos), 38. Florek (Polesný, Hasoň), 52. Polesný (Florek), rozh. náj. Čtvrtníček – 13. Malíř (Stupka, Gombarčík), 40. Dlouhý (Stupka, Gombarčík), 45. Stupka (Gombarčík, Malíř)

HC Masaryk University: Holub (Tichon) – Lašák, Krejčí, Kučera, Grman, Gonos, Grygera, Polesný – Matov, Říčka, Hasoň, Čtvrtníček, Biolek, Kadlic, Kalus, Vomočil, Tomaník, Bustin, Strakoš, Florek, Račický.

VUT Cavaliers Brno: Bartošek (Huzlík) – Antal, Malý F., Imlauf, Vávra, Groma, Kučera, Dobšák – Stupka, Kunst, Hrbáček, Mudrych, Sokolík, Dlouhý, Malý J., Vilímek, Malíř, Gombarčík, Kmoníček, Nossek.

Rozhodčí: Kašík – Bubela, Smetková

TŘETINY: 1:1 , 1:1 , 1:1 - 0:0 - 1:0
STŘELY NA BRANKU: 43:35
VYLOUČENÍ: 9:9