Přesunout nahoru

Přetahovaná o první místo. Kdo nakonec ovládne základní část soutěže?

Masaryčka, Engineers, Masaryčka, Engineers. V tomto rytmu probíhal, a stále do jisté míry ještě probíhá, boj o první místo v tabulce ULLH! Oba horcí favorité, tedy Engineers Prague a HC Masaryk University, předvedli doposud skvělé výkony, díky kterým předběhli ostatní soupeře o desítku bodů. O vítězi základní části pravděpodobně rozhodne vzájemný středeční zápas, kdy se Inženýři postaví Medvědům na brněnském ledě.

Jak zápasili Engineers

Engineers se v prvním utkání sezóny blýskli, když v Bitvě o Prahu převálcovali UK 7:1. Naopak nestačili na Masaryčku, se kterou na jejich území prohráli těsně 1:2. Následně se do toho Inženýři opřeli a hravě si poradili s Ostravou, Plzní, brněnskými Kavalíry, Českými Budějovicemi i Olomoucí. Jejich skóre zkazila opět Masárna (domácí prohra Engineers 2:4), a za nimi v závěsu také Ostrava, která doma přehrála Inženýry po samostatných nájezdech 3:2. V dalších utkáních už ale Inženýři nasadili opět plné tempo a zas a znovu dokázali zvítězit nad UK, Akademiky, Kavalíry i Black Dogs.

I v roce 2020 zatím Engineers drželi vítězství na své straně. Na domácí Hvězdě přejeli Cavaliers 8:5 a stejným počtem vstřelených branek následně usadili na Hané i Olomouc (1:8).

Jak bojovala Masaryčka

Masaryčka naopak úvodní zápas sezóny nezvládla. V Bitvě o Brno prohrála s Cavaliers 2:3 po samostatných nájezdech. Zato ale následovala dlouhá šňůra výher, kdy Medvědi byli zkrátka nepřekonatelní. Po již zmíněné těsné výhře nad Engineers (2:1) následovala vítězství často s vysokým rozdílem. Masaryčka si doma i venku hladce poradila s Olomoucí, Ostravou i Plzní. Zlomem byl výkon domácích Black Dogs, kterým se podařilo Masárnu přehrát (4:2). Druhá Bitva o Brno byla pro Medvědy satisfakcí a jejich brněnští protivníci si s nimi tentokrát poradit nedokázali.

Kartami v novém roce zamíchali plzeňští Akademici, kteří si pro hosty z Brna připravili překvapivý nášup šesti gólů (6:1). A právě zápas v Plzni mezi Akademiky a Masárnou napomohl Engineers k tomu, aby získali opětovný bodový náskok a udrželi se na prvním místě. Větší rozdíl stáhla o tři body Masaryčka po zápase s Kavalíry (4:3sn).

Statistiky

 

 

Z

V

VP

P

PP

VB

IB

B

1.

ENG

15

12

0

2

1

73

23

37

2.

MUNI

15

9

3

2

1

60

29

34

 

Osudový zápas, při kterém se utkají „úhlavní nepřátelé“ o čelo tabulky, se odehraje ve středu 5. února na ledě Masaryčky. I když se Engineerům nepodařilo ani podruhé Brno překonat, v ostatních zápasech ukázali, že na to mají! Pokud zvítězí Inženýři a další utkání zvládnou v podobném tempu jako doposud, stanou se vítězem základní části!