po 15. 4. 2024, 18:30

Duel Akademiků s Black Dogs rozhodly až nájezdy!

Ve druhém domácím utkání letošního roku přivítali Akademici českobudějovické Black Dogs, kteří přijížděli jako třetí tým aktuální tabulky Univerzitní ligy ledního hokeje.⁣

⁣Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté, avšak jejich prvotní nápor Akademici odrazili a to i díky skvělému Štekrovi v brance. Hra se poté vyrovnala a když v 15. minutě dostali domácí možnost dvojnásobné přesilovky, ujali se vedení po dorážce Tomáše Kučery.⁣⁣⁣

Druhá třetina začala stejně aktivně jako ta první. Mírně navrch měli opět hosté z Českých Budějovic, kteří však nevyužili ani čtyřminutovou početní převahu 5 na 4. Pokud už nějaká střela prošla obranným valem Akademiků, postaral se o ni bezchybný Štekr v brance domácích. ⁣⁣

Třetí třetina začala stejně jako předchozí dvě náporem českobudějovických, kteří však stále častěji končili na urputné obraně Akademiků. Nakonec však svůj tlak přetavili ve vyrovnávací gól, když od modré čáry pálil Erik Bahula a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vrátit vedení zpět Akademikům mohl Jan Rejzek, který stál tváří v tvář brankáři hostů, ale nedokázal svou velkou šanci proměnit. Ve zbytku třetiny jsme sledovali rychlý hokej plný velkých šancí a emocí, ale gólu jsme se nedočkali, a tak přišlo na řadu prodloužení 3 na 3.⁣⁣

V tom se hned na začátku ocitl v obrovské šanci kanonýr Akademiků Jakub Faschingbauer, ale trefil jen tyč branky hostí. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ⁣ale v prodloužení už se nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.⁣⁣

V těch se předvedly brankáři obou celků, když se jediným úspěšným střelcem stal v 6. sérii Jindřich Sklenička a Akademici tak vzali bonusový bod za výhru 2:1 po nájezdech!