čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Masaryčka letos poprvé venku vyhrála. Zápas s Olomoucí rozhodl Bustin

Po novém roce se Masaryčka trápila a vyhrála jediné utkáni. Doma po nájezdech porazili VUT. Proti Olomouci konečně našla svou formu a zvítězili za tři body.

Oba týmy měly v poslední době smůlu, avšak na Medvědy se konečně usmálo štěstí. Od počátku zápasu Masaryčka dávala jasně najevo, že už nechce ztratit ani bod. Skóre rozčísnul v páté minutě Peter Bustin dobře mířenou střelou od modré. Na konci třetiny ještě zvýšil Pavel Tomaník. Na jehož střelu však hosté pohotově reagovali a provětrali i Tichonovu síť. Od té chvíle bylo jasné, že se domácí nezaleknou soupeřova náskoku, a budou tvrdě bojovat o každý metr na ledě a tři body. Zápas byl vyrovnaný a branky padaly na obou stranách kluziště. Ještě pět minut do konce zápasů svítilo na tabuli skóre 4:4. Nakonec vše rozhodl Bustin, kdy svými kličkami dokonale zmátl olomouckého brankáře. Připsal si další body a v kanadském bodování se dělí o první místo s dalším Medvědem Štěpánem Kučerou.

Branky a nahrávky: 16. Dubovčí (Cach), 30. Kuchař, 48. Janošek (Hajšman, Kuchař), 57. Hajšman (Pěcha) – 5. Bustin, 16. Tomaník (Hasoň), 37. Račický (Polesný), 45. Florek (Polesný, Hasoň), 50. Bustin (TS)

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Horváth – Veselský, Dohnal, Kuchař, Dubovčí – Siegel, Hajšman, Skopal, Cach, Vaňo, Rimmel, Pěcha, Kerda, Janošek, Horváth, Janečko, Mareček

HC Masaryk University: Tichon – Lašák, Kučera, Grman, Grygera, Polesný – Matov, Říčka, Hasoň, Biolek, Pavel, Tomaník, Bustin, Strakoš, Florek, Račický