čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Olomouc slaví první výhru v roce 2020

Univerzita Palackého reagovala na jednobrankový náskok Cavaliers a pěti góly překlopila vývoj duelu na svou stranu. Vítězstvím 5:3 si připsali hokejisté z Olomouce tři body.

VUT Cavaliers Brno - HC Univerzita Palackého v Olomouci 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Malý (Sekanina), 56. Sekanina (Gombarčík, Stupka), 57. Mudrych (Vávra) – 35. Kropáč (Skopal), 36. Cach (Lainka), 36. Janošek (Cach), 47. Rimmel (Skopal), 49. Cach

Otevření skóre se konalo až ke konci úvodní třetiny, kdy dostal domácí do vedení Malý. Olomouci se však vydařilo osmdesát vteřin ve druhé části hry, kdy hosté nastříleli tři góly. O dvou ze slepených gólů se nacházel Dominik Cach. Univerzita Palackého odskočila jedenáct minut před koncem základní hrací doby do vedení 5:1 a zdálo se, že je již vymalováno. Kavalíři se však ještě dokázali semknout a snažili se zdramatizovat utkání osmnáctého kola. Během šestačtyřiceti vteřin Brno trefilo zařízení dvakrát, ale k dalším gólovým situacím se již nedostalo. Pro Olomouc to tak znamená první vítězství v novém roce.