Televizní zápas proti Masaryčce ovládla Ostrava

Historicky první televizní zápas, který byl živě přenášen na ČT SPORT, zvládla lépe Ostrava. Ta si poradila proti Masarykově univerzitě v poměru 9:4 a následně si mohla užít ovace se svými fanoušky.

BO Ostrava Vítkovice Steel - HC Masaryk University 9:4 (3:1, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 5. Gola (Sysala), 10. Dýrr (Smrčka, Fejko), 15. Kovalski (Sysala, Gřesík), 36. Plášek (Kosina, Moravčík), 36. Adamczyk (Fejko), 39. Gelnar (Moravčík), 44. Dýrr (Smrčka), 51. Sysala (Kovalski), 60. Gelnar (Fejko) – 2. Vomočil, 34. Strakoš, 47. Vomočil (Krejčí, Bustin), 57. Říčka (Tomaník, Biolek)

Hokejisté Ostravy a Brna zažili svou premiéru na obrazovkách České televize a rozhodně se bylo na co dívat! Masaryčka šla sice ve druhé minutě do vedení po střele Vomočila, domácí však rychle odpověděli a rozjásali plné ochozy RT TORAX Areny. BO se dostávalo do více gólových příležitostí, které dokázalo zužitkovat ve svůj prospěch a po první třetině odcházelo do kabin s vedením 3:1. Stejným poměrem dopadla také druhá část hry a bylo jen otázkou, co se stane v posledních dvaceti minutách. Brno se snažilo prolomit obranu Ostravy a zdramatizovat výsledek, jenže jejich soupeři nenechali nic náhodě a drželi se v dostatečném odstupu.

V tomto duelu padl nový rekord ULLH, kdy na stadion dorazilo přes dva a půl tisíce fanoušků, kteří tvořili elektrizující atmosféru. Jedinou kaňkou bylo pár vážnějších zranění, která si vyžádala transport záchrannou službou.