Přesunout nahoru

Obliba univerzitního hokeje v ČR stoupá. Pražské derby v Edenu odvysílá i Česká televize

Kdo se stane vládcem hlavního města? To rozhodne velkolepé utkání Backbone Bitva o Prahu, které proti sobě tradičně odehrají univerzitní týmy Engineers Prague a UK Hockey Prague. Ačkoliv tradice souboje o českou metropoli začala už před několika lety, první bitva nového desetiletí dostane zcela jiný rozměr! A to doslova…

Univerzitní liga ledního hokeje (ULLH) zažívá svou první sezónu. Nutno dodat, že úspěšnou. Důkazem může být i tradiční Bitva o Prahu, kterou dva pražští rivalové poprvé svedou na Zimním stadionu Eden!

Legendární utkání odehrají týmy ve středu 11. března od 17:00. Celý zápas bude ŽIVĚ vysílat Česká televize se všemi náležitostmi, tedy například i se vstupy ze studia. A protože ULLH není jen o sportu, ale i o vzdělání, mohou se fanoušci těšit také na bohatý doprovodný program.

„Je pro nás obrovskou výzvou dostat tolik studentů na jedno místo. Náš tým reprezentuje studenty všech fakult, takže publikum by mělo být hodně pestré. Můžeme fanouškům slíbit, že uvidí nejen parádní univerzitní hokej, ale budou pro ně připravené i přestávkové soutěže,“ prozradila Michaela Příhonská, předsedkyně týmu UK Hockey Prague.

Kromě zmíněných soutěží nebudou chybět VIP hosté, stánky s oblečením v barvách obou týmů, a především skvělá atmosféra, která univerzitní hokej doprovází v každém zápase. I proto si své místo rezervujte včas! „Na zápas přislíbili účast všichni čtyři rektoři (ČVUT, VŠE, ČZU, UK), z čehož máme vždy neskutečnou radost. Novinkou je, že účast přislíbil také primátor Prahy, ta nejvíce kompetentní osoba pro vhození slavnostního buly a zahájení Backbone Bitvy o Prahu,“ okomentoval Tomáš Hlaváč, vicepresident týmu Engineers Prague.

Hlaváč také v souvislosti popsal, kdo všechno se podílí na organizaci takového zápasu v univerzitním prostředí. „Akce tohoto charakteru vyžaduje projektový tým o cca deseti lidech a dalších dvaceti dobrovolníků. Každý pomáhá ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Všechna čest lidem, co milují univerzitní hokej,“ popsal.

VSTUPENKY NA BITVU O PRAHU

První Bitvou o Prahu otevřeli „Inženýři“ a tým UK novou sezónu v rámci ULLH. Lepší start si Engineers přát nemohli. Na vyprodaném domácím stadionu Hvězda předvedli suverénní výkon a nad UK zvítězili 7:1. I druhý vzájemný souboj, tentokrát na ledě UK, hrál do karet Inženýrům. Stavem 1:5 potvrdili své postavení a vyslali jasné sdělení, kdo je vládcem Prahy.

Jak dopadne třetí a nyní výjimečná Backbone Bitva o Prahu? Přijďte ve středu 11. března 2020 na ZS Eden a zažijte TOP atmosféru, TOP hokej a TOP zábavu na dalším z TOP zápasů Univerzitního hokeje! Utkání můžete sledovat také jako přímý přenos České televize na ČT sport. „Kdo dorazí, nebude litovat. Užije si super sportovní večer s přáteli a pak následnou after party. My už se nemůžeme dočkat,“ zakončila Příhonská.

Podrobnosti naleznete na facebookové události Backbone Bitva o Prahu nebo na webu Bitva o Prahu