Ledovou plochu při zápase Masaryčky zaplaví plyšáci. Poputují do dětských domovů a nemocnic

Hráči brněnské Masarykovy univerzity se rozhodli ve svém příštím zápas přidat k takzvané plyšákové bouři. Poslední domácí zápas základní části tak nebude jen zábavou pro diváky, ale také pomůže dobré věci.

Středeční zápas proti Plzni okoření letící plyšáci. Při prvním gólu domácího týmu fanoušci vhodí na ledovou plochu plyšáky. Hráči je pak sesbírají a pošlou je dětem do nemocnic a dětských domovů. Plyšáci sesbíraní na zápase poputují například do Fakultní nemocnice Brno. „Je to skvělý nápad. Máme doma spoustu plyšáků po dětech, které už vyrostly. Teď alespoň udělají radost i někomu jinému,“ okomentovala akci fanynka Masaryčky Lenka Hykšová.

Pokud se někdo na středeční zápas nedostane, má i jinou možnost. Na fakultě sportovních studií v brněnských Bohunicích může darovat plyšáky do připravených krabic. Hráči se poté postarají o to, aby i tyto hračky našly svůj nový domov.

Aktuality ohledně zápasu můžete sledovat na facebookové události.