po 8. 4. 2024, 18:30
čt 11. 4. 2024, 18:00
po 15. 4. 2024, 18:30

Ostrava rozstřílela Cavaliers deseti góly

Závěr základní části si hokejisté BO užili náramně, když si smlsli nad soupeři z Brna. Jihomoravané utrpěli těžkou porážku 3:10 a odjeli domů s prázdnou.

BO Ostrava Vítkovice Steel - VUT Cavaliers Brno 10:3 (3:2, 3:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Kovalski (Smrčka), 10. Baca (Smrčka), 12. Fejko, 22. Kovalski (Gelnar, Szturc), 31. Kosina (Pobuta, Fejko), 34. Kovalski (Gelnar, Sysala), 43. Moravčík (Fejko, Hranoš), 52. Smrčka (Dýrr, Baca), 53. Sysala (Kovalski, Gřesík), 60. Dýrr – 19. Kunst, 20. Dobšák (Mudrych), 38. Stupka (Kmoníček)

Základní část je pro oba týmy minulostí a lépe se s ní rozloučila Ostrava. Už po dvanácti minutách svítil na časomíře stav 3:0 pro domácí, avšak kavalíři se dokázali zotavit a v jedenácti hráčích dotáhli manko. První třetina dopadla pouze jednobrankovým rozdílem. BO postupně navyšovalo svůj náskok a brankostroj rozjelo hlavně ve třetím dějství, kdy domácí hráči nastříleli čtyři góly. Hattrickem zakončil své kanadské bodování Marek Kovalski, který se stal nejproduktivnějším hráčem Univerzitní ligy ledního hokeje. Za dvacet zápasů nasbíral 29 bodů za 13 gólů a 16 asistencí.