Přesunout nahoru

Bitvu o Prahu ovládli Engineers. Převzali také pohár pro vítěze základní části

Dlouho očekávaná Backbone Bitva o Prahu se poprvé odehrála na Zimním stadionu Eden, a stejně tak poprvé před kamerami České televize. Poprvé se ale také, bohužel, odehrála bez divácké kulisy kvůli opatření Bezpečností rady státu, která zakázala s ohledem na epidemii koronaviru akce s více než 100 lidmi. Právě fanoušci, kteří jsou hlavním elementem univerzitních zápasů, skutečně chyběli k dokonalosti.

Engineers Prague v bílých dresech, tudíž jako domácí, udávali první třetině tempo. Potvrdila to první vstřelená branka, kdy Václav Burda našel před brankovištěm volného Jana KOLÁŘE, který po zachycení přihrávky okamžitě přesně vypálil! 1:0 a jistojistě skandování fanoušků Engineers alespoň u televizních obrazovek. Ani ne o půl minuty později se ale ozvala i Karlovka. Autorem prvního gólu UK Hockey Prague se stal Filip RUBEŠ, který nekompromisně poslal kotouč mezi levou tyč a beton brankáře Maštalířského. Základem úspěšné akce byla nádherná dalekonosná přihrávka obránce Havelky. Během zbývajících deseti minut se už skóre nezměnilo a do druhé třetiny se tak šlo opět za vyrovnaného stavu. 


Druhá třetina patřila spíše týmu UK, který předváděl rychlý hokej a dostával se do více šancí, Inženýři se spíše trápili. Skóre se ale nezměnilo a i do poslední dvacetiminutovky se vstupovalo se stavem 1:1. Třetí třetina přinesla rozuzlení tohoto dramatu. Engineers si v šatně o přestávce evidentně ke svému výkonu něco řekli a konečně předváděli výkon, na který jsme u nich zvyklí. Branka UK byla najednou pod velkým tlakem a útočníci Engineers měli dostatek gólových příležitostí. Nakonec však rozhodl jediný gól. Po vyloučení jednoho z hráčů se Engineers chopili šance v přesilovce. Burda poslal puk z modré čáry a jeho střelu mimo dosah hostujícího gólmana tečoval Jan KOLÁŘ - 2:1 a druhý gól pro tohoto engineerského útočníka, který předváděl po celý zápas skvělý výkon.


Engineers tak zvítězili nad UK i ve třetím a zároveň posledním pražském derby letošní sezóny, tentokrát 2:1! Karlovka v tomto třetím klání předvedla velmi vyrovnaný souboj s lídrem ligy, ale na jeho překonání to nakonec nestačilo. 


Po utkání následovalo vyhlášení nejlepších hráčů týmů. Ocenění předal Jan Piťha, výkonný ředitel firmy Backbone, která celou Backbone Bitvu o Prahu zaštiťovala jako generální partner. Za tým UK Hockey Prague cenu převzal obránce Dominik Havelka. Za tým Engineers Prague byl nejlepším hráčem vyhlášen Jan Kolář, autor obou dvou branek. 


Závěr celé Bitvy o Prahu patřil právě Inženýrům! S 18 výhrami a 55 body na kontě se stali vítězem základní části Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) a pozvedli nad hlavu Pohár ČAUS (České asociace univerzitního sportu). Ten jim společně předali prof. Hana Machková, rektorka VŠE, Mgr. Ondřej Šebek, ředitel ULLH a Ing. Tomáš Hlaváč, předseda ČAUH. 


Zajímavostí je to, že vítězný pohár navrhl jeden z trenérů Engineers Prague - Daniel Kolář. Není tak divu, že jej hrdě nosil po ledové ploše, více byl prý ale pyšný na kluky. “Vyhrát základní část bylo našim cílem, který jsme zodpovědně splnili. Kluci makali celou sezónu a tohle je zaslouženou odměnou,” okomentoval Kolář.


Engineers Prague : UK Hockey Prague 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Branky a nahrávky: 10. Kolář (Burda), 56. Kolář (Raiterman) – 10. Rubeš (Arnošt, Glitta) Engineers Prague: Maštalířský (Havel) – Žáček, Kulich, Vostracký, Raiterman, Klement, Vobořil, Janásek (C) – Sekerka, Sedliský, Ujfaluši, Fabiánek, Dudák, Kadlec, Vopat, Najman, Burda, Kolář, Suda (A), Janata (A), Veber. UK Hockey Prague: Novák (Hamalčík) – Černý, Havelka, Dlabola, Duben, Steklík, Beran, Erbrt – Rubeš, Halberštát, Kaleta (A), Bořík, Sommer, Arnošt, Čmejla (A), Velas, Glitta, Hakl, Hyršl (C), Maťátko, Hrivnak. Rozhodčí: Jaroš – Klouček, Axman.