Přesunout nahoru

Sezona Ostravy: Slabý rozjezd, restart a výhra v televizním utkání

Pro Ostravany byl podzim hodně krušný, když se rvali s nestabilními výkony. Po Vánocích však přišel patřičný restart, díky kterého vypadal herní projev daleko lépe. Třešničkou na dortu byl skalp Masarykovy univerzity před kamerami České televize.

Sezona Ostravy začala v OSTRAVAR ARÉNĚ těsně po konci extraligového klání Vítkovic. První otrkání s českou univerzitní ligou, akorát soupeř z Univerzity Palackého byl produktivnější a nad síly BO. O pár dní později se už Ostrava radovala, když zvítězila nad Plzní, což znamenalo první čisté konto pro brankáře Jakuba Vedru a celou Univerzitní ligu ledního hokeje. V prosinci přišel na řadu nezvládnutý zápas před více jak tisíci diváky a divoká přestřelka s Pražany.

Vánoční volno nejspíše ostravským hokejistům pomohlo. Zaznamenali čtyři lednové výhry v řadě a potrápili soupeře také z vrchních příček. Ke konci února zvládli televizní střetnutí proti Masaryčce – i přes nezachycení úvodu zápasu Ostrava vyhrála vysoko 9:4 a sklidila ovace dvou a půl tisíců přítomných fanoušků, čímž se nastavil nový rekord v počtu diváků na ligovém utkání.


Jak vypadala sezona BO Ostrava Vítkovice Steel?

Průměrná návštěvnost: 527 diváků

Nejproduktivnější hráč: Marek Kovalski (10+15)

Nejlepší střelec: Marek Kovalski (10 branek)

Nejlepší obránce: Jakub Baca

Milovník trestné lavice: Daniel Szturc (22 minut)

Průměr obdržených gólů na zápas: Martin Šindelka (3,72), Jakub Vedra (3,48)