Přesunout nahoru

Zpátky do práce! Engineers zahájili letní přípravu

Letní příprava, spojení, které u hokejistů většinou vyvolává negativní pocity. Přeci jenom běhání, skákání a posilování nepatří mezi naše nejoblíbenější činnosti. Je však nutné tenhle každoroční dril podstoupit, protože právě fyzická připravenost hraje v hokeji důležitou roli. To, co hráči nenatrénují přes léto, v průběhu sezóny už těžko budou dohánět. I přes velmi úspěšnou a vítěznou sezónu si všichni v týmu uvědomují známé heslo, že není starší výhry, než té včerejší. A právě proto už tento týden naplno začal tréninkový proces!

Kvůli koronavirové situaci je využívání sportovišť stále lehce omezené, přesto se najde spousta možností, jak pořádně potrápit plíce a svalová vlákna hráčů. Navíc jsou tréninky skvělou možností jak si pořádně vyčistit hlavu při probíhajícím zkouškovém období. Trenéři Fuks a Kolář nastavili pravidelný cyklus 3 tréninků. V pondělí hráče čeká dřina v posilovně a tělocvičně, ve středu si hráči zpestří týden herním tréninkem (hokejbal, fotbálek, basket, beach) a čtvrtek bude ve znamení společných výběhů po Praze 6. Výšková členitost okolí Hvězdy přímo nabízí ideální prostředí pro pořádný trénink dolních končetin. Vzhledem k tomu, že na Zimním stadionu HC Hvězda je znovu k dispozici ledová plocha, je možné, že se hráči objeví i na ledě. Většina hráčů navíc doplňuje tréninkový plán ještě o další aktivity, mezi hokejisty je obecně oblíbený tenis, beachvolejbal nebo inline hokej.

Na závěr přípravy čeká naše borce víkendové soustředění v malebné jihočeské Třeboni. Pokud budete mít na přelomu června a července cestu okolo Třeboně, ozvěte se a potkáme se na limonádě na terásce třeboňského pivovaru ?..

Sledujte naší přípravu na Facebooku nebo Instagramu Engineers Prague!

Zároveň pro nové tváře plánujeme TRY OUTY. Pro více info pište na zilcher@engineersprague.cz