Považuju to za posun, ULLH je lepší než kraj, těší se nová posila kavalírů Jan Mikulec

Tým VUT Cavaliers Brno přivítá od příští sezony ve svém kádru nováčka. Tím je bývalý kapitán zlínské juniorky a účastník Mistrovství světa v inline hokeji Jan Mikulec. Uplynulý ročník Univerzitní ligy a kavalírské výkony sledoval, i přes nevydařenou sezonu se ale na příchod do týmu těší. „Bude to o to větší motivace,“ prozradil v rozhovoru.

Jaký byl váš největší sportovní úspěch?

Pravděpodobně to, že jsem se dostal na Mistrovství světa v inline hokeji. Hrát v juniorce za Zlín byla taky docela pocta, ale v té době jsem to samozřejmě tak nebral.

Jak na Mistrovství světa vzpomínáte?

Dodnes mě mrzí porážka v semifinále, Kolumbii jsme mohli porazit, chyběla jen trocha štěstí. V zápase o třetí místo to taky nevyšlo, tuším o gól s Itálií, takže to mrzí, že jsme si z turnaje nic neodvezli.

Jak jste se dostal do reprezentace inline hokeje?

Začínal jsem v Uherském Brodě s klukama, se kterýma jsem hrál ve Zlíně hokej. Šlo nám to, byli jsme dobří, tak nás pozvali na výběrové kempy. A přes ty jsme se dostali na Mistrovství světa juniorů.

Takže jste své reprezentační spoluhráče znal?

Kluci z týmu tam byli asi tři, ale spoustu jiných hráčů jsem si pamatoval z ledu, hráli jsme proti nim třeba juniorku.

Věnujete se ještě inline hokeji?

Přes léto je to super zpestření. Není to tak fyzicky náročný sport, je spíš o hlavě. Ale inline hokej je vždycky spíš druhá kolej, odpočinout si od ledu.

Na ledě jste začínal v jakém týmu?

Jsem odchovanec Uherského Brodu, ve čtvrté třídě jsem přešel do Zlína. A teď jsem zase zpátky v Brodě.

Proč?

Nedostal jsem ve Zlíně šanci jít do mužů. Na zkoušku jsem byl i v Přerově, tam už byl podpis skoro domluvený, ale po sezóně se vedení Zlína rozhodlo jinak. Tím pádem zbývala třeba možnost jít hrát druhou ligu do Hodonína, ale pro mě byla přednější škola.

Přemýšlel jste o studiu už dřív?

Už na střední jsem si začal otevírat zadní vrátka.

Co vás k tomu vedlo?

Když jsem viděl kluky, co tu šanci nedostali a teď hrají druhou ligu za dvacet tisíc, rozhodl jsem se, že budoucnost pro mě bude škola, a hokej jen doplňkový sport.

Jaké studium jste si vybral?

Studuju Fakultu strojního inženýrství na VUT.

Na vysoké škole jste už dva roky. Proč jste doteď Univerzitní ligu nehrál?

Věděl jsem, že se ULLH hraje, ale mám jasné priority, první je škola. Kdybych nedával školu, nehrál bych hokej ani v Brodě. První ročník byl náročný, zvykání si na to, jak vlastně vysoká škola funguje. Ve druháku už jsem nad tím přemýšlel a nakonec jsem si řekl, že ve třeťáku to zkusím.

Co na Univerzitní ligu říkáte?

Myslím si, že je to dobrá liga, lepší než kraj. Proto to považuju za posun.

Sledoval jste pravidelně zápasy?

To ne, ale přehled mám. Vím, kdo patří ke špičce, vím i to, jak jsou na tom kavalíři.

Neodradily vás kavalírské výsledky?

Vůbec ne, těším se. Bude to o to větší motivace.

Monika Pumprlová