Na začátek přípravy muselo UK skousnout dvě porážky.

V jeden den odehrál tým UK dvě utkání. Derby s Engineers Prague v rámci Tipsport Uni Cupu a přátelské utkání s mužstvem krajské ligy mužů HK Kralupy nad Vltavou. Tým UK rozdělený na dva celky však nedokázal uspět ani v jednom z utkání a musí si na první vítězství v přípravě počkat.

Engineers uštědřili UK lekci z produktivity

V pražském Edenu se odehrálo první derby městských rivalů tohoto ročníku, které skončilo stejným výsledkem jako první střetnutí loňského ročníku. Engineers školili hráče UK z produktivity a dokráčeli k jasnému vítězství 7:1. Engineers o výsledku rozhodli ve druhé třetině, kterou ovládli v poměru 4:0. Jedinou branku UK zaznamenal nováček v týmu Honza Bečka, který popsal své premiérové utkání v dresu UK Hockey Prague takto: „Výsledek je pro nás samozřejmě krutý, ale pořád je to příprava a takováto facka občas není na škodu. Hráli jsme v tomto složení poprvé, tak věřím, že až trochu potrénujeme systém a taktické věci, tak budeme inženýrům konkurovat i výsledkově.“

V Kralupech se rozhodovalo až v samotném závěru.

Druhé mužstvo UK složené z mladších hráčů se utkalo v Kralupech s tamním „A“ mužstvem. První třetina skončila ve prospěch domácích 5:1, kteří zakřiknutým mladíkům třikrát dokázali upláchnout do samostatných úniků, které dokázali proměnit. Ve druhé třetině dokázali domácí zvýšit na 6:1, ale mladíci v dresech UK se nevzdávali a do konce třetiny zlepšili svůj výkon a snížili na 2:6. Ve třetí části i přes 3 oslabení dokázali hráči Univerzity Karlovy stupňovat svůj výkon a čtyřmi brankami dokázali 30 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnat stav utkání na 6:6. Vítězství na svou stranu v poměru 7:6 vystřelili hráči Kralup pouhých 5 vteřin před vypršením času. Dvěma brankami se na stíhací jízdě podílel Honza Škoda, který se s námi podělil o své dojmy ze svého prvního utkání s UK na prsou: „Myslím, že zápas nebyl úplně špatný. První třetinu jsme se hledali a bylo znát, že se s klukama ještě moc neznáme, takže trošku vázla kombinace. Ale jsem rád, že jsme to za stavu 1:6 nezabalili, bojovali jsme až do konce a nakonec to málem dotáhli až k vítězství.“