čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Brnu vládne HC MUNI. Medvědi v prvním zápase sezony udolali Cavaliers

Měsíce čekání na univerzitní hokej jsou u konce. Po dlouhé přestávce konečně začala pro HC MUNI sezona. A to hned bitvou o Brno v derby s rivalem VUT Cavaliers. Týmy se střetly v prvním kolem Tipsport Uni Cupu. Vyrovnaný souboj, kde si hráči nedarovali ani metr ledu, medvědi zvládli a vyhráli 2:1.

Hvizd rozhodčího bylo to jediné, co hokejisté na začátku zápasu slyšeli. Z ochozů se ve středu neozývaly zvuky bubnů, ani výkřiky a povzbuzování fanoušků. Kvůli aktuální situaci způsobené virem COVID – 19 se první domácí zápas musel obejít bez fanoušků. Utkání přesto začalo zostra a hned ve druhé minutě si MUNI zahrála přesilovku. V gól ji zužitkovat však medvědi nedokázali. Stejně tak ani žádná jiná střela za zády brankáře neskončila a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Vše důležité se odehrálo ve druhém dějství. Bezbrankový stav vydržel už jen tři a půl minuty. Do vedení se pak dostalo VUT, kdy skóroval Jan Hasoň. Ten přitom ještě minulou sezonu oblékal dres s medvědí tlapou na hrudi. MUNI však dokázalo zareagovat a góly Matova a Tomaníka otočilo vývoj utkání.

Ve třetí periodě už jsme se gólu nedočkali. Zápas tak pro medvědy skončil vítězstvím. Tomu pomohl osmnácti přesnými zákroky při své premiéře v dresu HC MUNI brankář Filip Král. Spolu s ním si premiéru odbyl také obránce Robert Věžník.

Odveta nás čeká v sobotu na ledu soupeře. Tak držte palce, ať si odvezeme vítězství.