Přesunout nahoru

Velký obrat a první body! Black Dogs přetlačili brněnské Cavaliers

Po výhře v Uni Cupu na ně byla kladena očekávání a byli pasováni do role favorita. Black Dogs ale nevstoupili do utkání ideálně, když se dostali do stavu 0:2. Postupem času ale začali utkání převracet na svoji stranu a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z výhry 6:3 a ze tří bodů do tabulky.

VUT Cavaliers Brno vstoupili do utkání tak, jak si zřejmě představovali. Hned v začátku se ujali vedení po přesné střele Josefa Nutila. Mohl na něho navázat Dlouhý, který upláchl domácí obraně. Naštěstí pro ni byl ale Svoboda pohotový a kotouč za svá záda nepropustil. To už se ale nedá říct o dalším brněnském pokusu. Filip Sabol napřáhl v prostoru mezi oběma kruhy a síťku v domácí svatyni rozvlnil podruhé. Ještě před koncem periody Black Dogs zmobilizovali síly a připsali si důležitou branku. Před brankovištěm ukázal pohotový reflex Jan Prokop, když doklepl kotouč přesně tam, kam bylo třeba, a znovu vrátil svůj tým do hry - 1:2. 

Druhá perioda byla většinou v režii pouze jednoho týmu, a to domácích. Krev do žil jim vlil Šimon Masopust, kterému se podařilo srovnat záhy po příchodu z kabin. Následně bylo na českobudějovické střídačce ještě veseleji, když na Masopusta navázal Aleš Krtek po povedené přihrávce. Zničehonic se ale do hry vrátili Brňané, kteří sice nebyli příliš aktivní, přesto využili zaváhání domácích. Matouš Stupka zachytil rozehrávku a následně vymetl horní roh naprosto přesně - 3:3. To, že byli Jihočeši v této třetině přeci jen o něco lepším celkem, potvrdili ještě jednou trefou. Na 4:3 upravil Radek Rolínek a šlo se do kabin. 

V posledních dvaceti minutách oba týmy dávaly pozor především směrem dozadu, zbytečná chyba by je totiž mohla přijít draho. V padesáté minutě se dostal do samostatného úniku až Lukáš Prášek, jenž ho proměnil bez obtíží. S posledními okamžiky sice Cavaliers na soupeře tlačili, seč to šlo, ovšem stav zápasu na svou stranu nepřeklopili. Naopak ještě výhru Black Dogs zpečetil Tomáš Vochozka. Svěřenci Davida Oulíka tedy potvrdili roli favorita a ze zápasu tak odcházeli jako šťastnější celek. 


Black Dogs Budweis: Svoboda - Hanus, Krtek, Hrůša, Svoboda, Sitter (C), Grauer, Kubeš - Kaisler, Dvořák, Kronus, Šafář, Šuhaj, Bahula, Rolínek, Vochozka (A), Prášek, Koupal (A), Masopust, Prokop, Grossmann

VUT Cavaliers Brno: Burian - Sabol (A), Vávra, Horníček, Groma, Antal, Nutil - Řezníček, Dlouhý, Stupka (C), Malíř, Hrstka, Kunst, Kmoníček, Hubáček, Aulehla, Gombarčík (A).

Rozhodčí: Květoň, Jindra.

Branky a nahrávky: 17. Prokop (Koupal, Vochozka), 23. Masopust (Krtek), 29. Krtek (Prášek), 37. Rolínek (Svoboda), 50. Prášek, 59. Vochozka (Koupal, Hrůša) - 4. Nutil, 15. Sabol (Gombarčík), 35. Stupka.