čt 11. 4. 2024, 18:00
po 15. 4. 2024, 18:30

North Wings sahali při své premiéře po bodech, nakonec odjeli z Brna s prázdnou

Premiérové utkání v ULLH připravilo hokejistům HC NORTH WINGS do cesty brněnský tým HC MUNI, tedy loni druhý celek po základní části soutěže. Nováček z Ústí nad Labem v Brně rozhodně nezklamal a předvedl sympatický výkon. V brněnské hale dětí a mládeže vedl dvakrát o dvě branky, nakonec však domácí dokázali zápas v závěrečné periodě otočit, a tak zůstaly tři body na jihu Moravy. V dresu North Wings se blýskl Martin Kuchař, jenž si připsal jednu branku a tři asistence.

První minutu v ULLH si asi takto hokejisté North Wings nevysnili, přesto museli skousnout inkasovanou branku hned po třiačtyřiceti vteřinách hry v hokejové hale dětí a mládeže v Brně. Přesnou ranou se prezentoval Patrik Matov – 1:0. Hokejisté UJEP se však z inkasované branky rychle oklepali a v polovině první periody dokázal srovnat a historicky první branku Křídel Severu v ULLH vstřelil Lukáš Sajdl – 1:1. Hosté z Ústí nad Labem se po špatném úvod osmělili ještě více. Pět minut před první sirénou krásnou ranou vymetl šibenici ten nejpovolanější – Martin Kuchař – 1:2! Tímto výsledkem skončila v Brně také první třetina.

V začátku druhé třetiny naopak šokovali hosté domácí HC MUNI. Přesilovou hru dokázal zužitkovat po 39 vteřinách hry ve druhé části kapitán Patrik Balcar – 1:3! Brňané však záhy odpověděli. Za 46 vteřin dokázal snížit ranou z levé strany Tomáš Račický – 2:3! Gólové hody ve druhé třetině tímto však neskončily. North Wings opět dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Po vyhraném buly propálil Krále Famil Amirov – 2:4! I ve čtvrté brance Křídel Severu měl prsty v tu chvíli čtyřbodový Martin Kuchař. Hokejisté MUNI v Brně dokázali však ještě do konce druhé třetiny korigovat. Na rozdíl jediné branky snižoval dvě minuty před druhou sirénou Tadeáš Jakubec, který tečoval ránu Davida Polesného – 3:4!

Ve třetí třetině se čekalo na branku sedm minut. Po vyloučení hostujícího Šebesty dokázali srovnat krok domácí studenti. Přesilovku dokázal využít za pouhých devět vteřin přesnou ranou Adam Strakoš – 4:4. Brněnská MUNI po vyrovnání pokračovala v ofensivní snaze a byla odměněna. Obrat dokonal jako správný kapitán Matěj Florek a poslal domácí tým do vedení – 5:4! Domácí univerzita v závěru dokázala přidat ještě jednu branku, když se čtyři minuty před koncem prohnal do brejku Štěpán Kučera a překonal pošesté brankáře Skokana – 6:4. Tato branka nakonec byla tečkou za premiérovým utkáním HC North Wings v ULLH.

HC MUNI - HC North Wings Ústí nad Labem 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Matov (Grygera), 22. Račický (Gonos), 38. Jakubec (Polesný, Kadlic), 48. Strakoš (Biolek, Polesný), 50. Florek (Kadlic), 57. Kučera (Matov, Grygera) – 10. Sajdl (Kuchař), 15. Kuchař (Amirov, Sajdl), 21. Balcar (Kuchař, Sajdl), 26. Amirov (Kuchař)

Sestavy:

HC MUNI: Král – Kučera, Bláha, Grman, Věžník, Gonos, Grygera, Polesný – Matov, Říčka, Biolek, Svatuška, Vaverka, Pavel, Jakubec, Kadlic, Tomaník, Strakoš, Florek, Račický.

HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan – Šebesta, Jarý P., Balcar, France, Petržílka – Pšenička, Jarý T., Dytrych, Tůma, Kuchař, Amirov, Jindra, Sajdl, Brandner.