Přesunout nahoru

Unikátní série Black Dogs. V čem vynikají?

Svěřenci trenérů Oulíka a Irry mají na svém kontě unikátní sérii. Podívejte se, v čem je českobudějovický celek úspěšný.


“My tu ligu stejně vyhrajem, stejně vyhrajem!” znělo po výhře českobudějovických Black Dogs v Tipsort Uni Cupu v Pardubicích. Těžko odhadovat takto dopředu, na podobné predikce je jistě ještě brzy. Pojďme se ale kouknout na unikátní statistiku. Black Dogs Budweis okusili hořkost porážky naposledy ještě před vypuknutím zmíněného poháru, když v přípravném zápase padli proti juniorce Motoru, byť až po základní hrací době. Od té doby odehráli utkání celkem šest, a všechny byly vítězné!


Posledních šest utkání BDB:
North Wings Ústí n. Labem - BDB 1:3
BDB - VUT Cavaliers 6:3
Bo Ostrava - BDB 3:4
BDB - Engineers 1:2
Akademici Plzeň - BDB 4:5
BDB - Akademici Plzeň 5:0


Vítězná šňůra znamenala celkové prvenství na turnaji, k jehož rozuzlení došlo v Pardubicích, a nyní Jihočechům vynáší druhé místo v tabulce. Celkový možný počet bodů, tedy šest, má ještě HC Muni. Na špici se tak přetahují tyto dva zmíněné týmy, ovšem odehrány jsou pouze dvě kola, rychle se tak vše může změnit. Nicméně i start ligy nám může napovědět, jakým směrem se týmy vydají a v jakých patrách tabulky se budou pohybovat. 


Black Dogs Budweis a HC Muni by se měli utkat už v čtvrtém kole. Ovšem termín je v tuto chvíli v nedohlednu a proto chybí tradiční pozvánka. Drobnou výhodu budou mít hokejisté z Českých Budějovic, kteří budou mít výhodu domácího kluziště, tedy své známé prostředí. V minulé sezoně se dvakrát ze tří možností radovala Masarykova Univerzita. 


Zápasy Black Dogs Budweis proti HC Muni z minulé sezony:
16.10. 2019 HC Muni - BDB 4:1
09.12.2019 BDB - HC Muni 4:2
19.02.2020 HC Muni - BDB 5:1