Přesunout nahoru

Honza Bečka doufá, že se bude spolupráce univerzit a ULLH jen zlepšovat

Vynucená pauza od hokeje se zdá být nekonečná. Abychom si čekání na pokračování sezóny zkrátili, přinášíme rozhovor s dalším nováčkem v týmu UK Hockey Prague. Tím je Honza Bečka, slibný talent karlovarského hokeje se zkušenostmi z EUHL. Proč se rozhodl upřednostnit studium před hokejem na plný úvazek? A jak zvládá zkombinovat studium s hraním hokeje?

Ahoj Honzo, prozradíš nám na úvod, co studuješ a v jakém jsi ročníku?

Ahoj, studuji podobně jako spousta kluků z týmu Fakultu tělesné výchovy a sportu, konkrétně obor Tělovýchova a sport a momentálně jsem ve třetím ročníku.

Proč sis vybral zrovna tento obor?

Odmala jsem měl rád sport, a tak mě to postupně přivedlo až na FTVS. Samozřejmě jsem na gymnáziu úplně neholdoval matematice nebo fyzice, takže jsem spoustu variant musel vyškrtnout. :D

Jaké byly tvé začátky s hokejem?

Začínal jsem už asi v pěti letech v Karlových Varech. Moji starší bratři hráli hokej, takže jsem se jim chtěl nejspíš vyrovnat. V Karlových Varech jsem pak strávil celou mládežnickou kariéru. 

V devatenácti letech sis zvolil studium před full-time hokejem a začal jsi studovat na vysoké škole. Co za tvým rozhodnutím stálo?

Stálo za tím víc věcí. Trochu jsem ztratil motivaci, chtěl jsem zkusit něco nového a studium na VŠ mi přišlo jako ideální šance. Cesta do profi hokeje je velmi náročná a já chtěl zažít vysokoškolský život.

Tvé první utkání za UK Hockey Prague jsi odehrál minulý týden proti BO Ostrava. Jak bys jej zhodnotil?

Na první utkání to nebylo nejhorší, mělo to velmi vysoké tempo, ale na obou stranách byla vidět nerozehranost z úvodu sezóny. Zápas byl vyrovnaný a nejspíš rozhodly naše neproměněné šance.

Jak jde zvládat studium a pořád se věnovat kvalitně hokeji?

Samozřejmě to je občas těžké, ale škola se nám snaží vycházet vstříc a velkou práci v tomhle směru udělá náš manažer Pepa Vošahlík, který komunikuje se školou. Doufám, že spolupráce univerzit a ULLH se bude jenom zlepšovat.

Na závěr by mě zajímalo, jak teď, v období restrikcí, trávíš čas?

Musím říct, že se dost nudím. Chybí mi sport, kamarádi a taky samozřejmě hospody! Doufám, že se vše dá co nejdřív do pořádku a my budeme opět žít normálně.

10 na 10

Oblíbený hokejový tým?
Žádný vyloženě oblíbený nemám

Oblíbený hráč z dětství?
Asi Sidney Crosby

Černá, nebo bílá páska?
Bílá

Střela, nebo přihrávka?
Přihrávka

Blokuju, nebo uhýbám?
Blokuju

Prodloužení, nebo nájezdy?
Oboje

Střela zápěstím, nebo střela golfákem?
Zápěstím

První kalhoty nebo brusle?
Kalhoty první

Pivo nebo tvrdej?
Tvrdej

Blondýna, nebo bruneta?
Přítelkyně

Autor: Anet Pejsová

Foto: Aneta Procházková