Akademik Pavel Koco, práce všeho druhu

Dnes jsme si pro vás připravili rozhovor se studentem Fakulty zdravotnických studií, obráncem týmu Akademici Plzeň, Pavlem Kocem.

Pavle, ty jako student Fakulty zdravotnických studií, pomáháš někde v nemocnici?

„Už rok vypomáhám na 2. interní klinice FN Plzeň na pozici „práce všeho druhu“.“

Jaké jsou tvé nejčastější úkoly?

„Hlavně základní péče o pacienty. Jejich hygiena, převoz na vyšetření a podobně. Když mají sestry plné ruce, zastávám jejich práci. Také nosím vzorky do laboratoří.“

Jak se situace během koronavirové krize změnila a jak ty sám celou situaci vnímáš?

„Změna, která mi přijde dost úsměvná je, že na jaře minulého roku se u nás zavírala oddělení a celé se posílala do karantény, když se tam objevil jeden pozitivní zdravotník. To by dnes bylo nemyslitelné. Za sebe můžu říct, že je to pro mě velká zkušenost, takže alespoň z tohohle hlediska je to pozitivní. Na druhou stranu čepovaná Plzeň s klukama z týmu mi už chybí.“

Pavle, ty pracuješ i na jednom odběrovém místě. Jaké to je? Kolik lidí pozitivních na Covid-19 jsi odhalil?

Ano, jako studenti Fakulty zdravotnických studií provádíme antigenní testy pro zaměstnance ZČU. Také jsem začal jezdit s mobilním odběrovým týmem, se kterým testujeme firmy po celé České republice. Není to sranda a občas je to hektické. Ale je to lepší než sedět doma. Na 100 lidí vyjdou zhruba 3 pozitivní.

Je možnost se k tobě přijít otestovat?

Pokud nejsi zaměstnancem školy, tak bohužel ne, ale neoficiálně klidně prošťourám kohokoliv.

Chtěl bys ještě něco vzkázat?

Tak určitě, děkujeme za podporu a mějte se rádi.