Přesunout nahoru

Kavalíři běželi na podporu léčby poranění páteře

V neděli odstartoval sedmý ročník virtuálního závodu Wings for Life World Run, který se každoročně snaží získat peníze na výzkum léčby poranění páteře a míchy. Šance zapojit se do benefiční akce se mezi 184 tisíci účastníky chopili i brněnští kavalíři, nejlépe si vedl nováček letošní sezóny, obránce Pascal Masár.

Dobrovolníci z celého světa se v neděli 9. května ve 13 hodin středoevropského času rozběhli k dobročinnému závodu Wings for Life World Run. Mezi rekordním počtem více než 184 tisíc závodníků ze 195 zemí světa nechyběli ani zástupci týmu VUT Cavaliers Brno. Částkou 4,1 milionu eur vybranou globálně na startovném přispějí organizátoři na výzkum léčby poranění páteře a míchy.

 Závod Wings for Life nalákal rekordní počet účastníků nejen na dobročinný záměr, ale také na specifický koncept pravidel. Všichni závodníci vyběhli po celém světě ve stejný čas a díky mobilní aplikaci mohli zaznamenávat, jakou rychlostí se pohybují a jak si vedou oproti jiným běžcům. Půl hodiny po startu závodu začal běžce pomocí aplikace virtuálně pronásledovat stíhací automobil, takzvaný Catcher Car, který postupně nabíral na rychlosti. Cílem běžců bylo urazit co nejdelší vzdálenost dříve, než je Catcher Car dostihne.

 Z týmu kavalírů dosáhl nejlepšího výsledku Pascal Masár, kterého Catcher Car dostihl po necelých dvou hodinách běhu těsně před dosažením dvaceti kilometrů. „Běžel jsem po cyklostezce v brněnském Komárově, většinu času mě doprovázel spolužák. Aplikace byla skvělá a motivovala k lepším výsledkům, nápad se stíhacím autem donutil člověka v závěru ještě pořádně zabrat,“ popsal svou spokojenost po závodě Masár.

 Méně spokojený byl po běhu kavalírský kapitán Ondra Dlouhý. „Nedostal jsem se do Brna, abych mohl běžet s kluky tak, jak jsme byli domluvení. Nakonec jsem závodil sám ve Strakonicích a abych řekl pravdu, neběželo se mi vůbec dobře,“ řekl k závodu útočník, kterého Catcher Car zachytil kousek za desátým kilometrem. Dlouhý ale ve výsledku vidí motivaci pro zlepšení do příštího ročníku, stejně jako Masár, který má pro účast v běhu i osobní důvody. „V minulosti jsem měl sám problémy s páteří a k lidem žijícím s poraněními cítím velký obdiv a úctu. Tento závod je skvělá příležitost pomoci ostatním a zároveň udělat něco i pro sebe,“ shrnuje význam závodu mladý obránce.