so 16. 3. 2024, 17:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Nová sezóna u kavalírů: čerstvé posily i změna termínů domácích zápasů

Do nové sezóny Univerzitní ligy ledního hokeje naskočí kavalíři nejen s hromadou nadšení, ale také novinek. V první polovině srpna vybral realizační tým v čele s trenéry novou sestavu hráčů, měnit se budou i termíny domácích zápasů. Utkání VUT Cavaliers Brno na domácí půdě v Kuřimi se letos budou odehrávat místo sobot o středečních večerech.

Tým kavalírů uspořádal na přelomu července a srpna tryout, do kterého se stejně jako loni přihlásily desítky zájemců o místo v družstvu. Ze všech uchazečů trenéři vybrali ty nejlepší, kteří se následující týden zúčastnili intenzivního soustředění na Zimním stadionu v Kuřimi. „Trénovali jsme i třikrát denně, to byl po dlouhé pauze docela šok. Byla to ale poctivá příprava na sezónu,“ popsal své dojmy ze soustředění gólman Vojtěch Burian.

V novém složení tým ještě před sezónou odehraje přípravný turnaj Tipsport UNI Cup. První zápas proti týmu Riders Univerzita Pardubice už mají kavalíři za sebou. V domácím utkání sice mužstvu z Pardubic podlehli, zápas ale kavalíři hodnotí veskrze kladně. „Hrálo se mi dobře. Všechno bylo nové, ale stadion a vše na něm se mi líbí a trenéři i spoluhráči mi opravdu sedli,“ hodnotí svou premiéru za tým VUT Cavaliers Brno nováček Ondřej Šišma, který si v zápase UNI Cupu připsal také svůj první gól.

Na návrat na led se těší i kapitán týmu VUT Ondřej Dlouhý. Ten se sice ze zdravotních důvodů prvního přípravného utkání nemohl zúčastnit, nové spoluhráče ale poznal už na tryoutu a se složením týmu je spokojený. „Věřím, že většina nováčků bude přínosem, ať už v útoku nebo v obraně. V šatně navíc panuje velká pohoda,“ komentoval vztahy v týmu Dlouhý. „Budeme mít letos dost mladý tým, kluci jsou ale šikovní a do kádru skvěle zapadli,“ doplnil gólman Burian.

Do nové sezóny si kapitán přeje hlavně to, aby se všem nováčkům co nejvíce líbilo v kolektivu a společně se mohli hokejem bavit. Zároveň chtějí kavalíři bavit hokejem i své fanoušky, k čemuž má přispět i změna termínů domácích zápasů. Ty se od letošní sezóny budou hrát místo sobotního poledne každou druhou středu od 19.40 večer.

Monika Pumprlová