Burani ve velkoměstě

Na rozhovor jsme si pro vás dnes vybrali dva nováčky v našem dresu. Prvním z nich je Filip Králíček. Útočník, který k nám přišel z chomutovských pirátů. Druhým je pak obránce David Jankovský, který si cestu do Plzně našel z Litomyšli.

Oba jste v Plzni noví, jak si ve městě zvykáte?

Filip: ,, Pro mě je to obrovský skok. Jsem kluk z maloměsta a například tramvaj je pro mě úplně nová věc. Ale díky klukům, kteří mi hodně pomohli, si pomalu a jistě zvykám. Jsem rád, že jsem tady už teď a mohu si na vše zvyknout, než začne škola.“

David: ,, V Plzni jsem až do přijímacích zkoušek nikdy nebyl, ale i díky klukům jsem si město poměrně rychle oblíbil. Pomohli mi s ubytováním a vzali si mě pod křídla. Musím říct, že se mi tu zatím moc líbí.“

Který obor zde budete studovat?

Filip: ,, Na Fakultě pedagogické, konkrétně obor tělesná výchova a sport.“

David: ,, Já budu v Plzni studovat také na Fakultě pedagogické, a to tělesnou výchovu a historii se zaměřením na vzdělávání.“

Tak to znamená, že přijímací řízení jste dělali spolu, kdo vyhrál?

Filip: ,, Je pravda, že jsme se potkali a mám takový dojem, že jsem o bod vyhrál.“ (smích)

David: ,, No bohužel musím přiznat, že to tak asi bude.“ (smích)

Jak se vám zatím líbí univerzitní hokej?

Filip: ,, Je to pro mě změna. Hokej je silovější, rychlejší, kluci jsou vyspělejší než v juniorských soutěžích. Je to prostě něco jiného. Díky skvělé partě zde jsem chytil novou mízu“

David: ,, Je to jak říkal Filip, nikdo nevynechá jediný souboj, ta chuť do hry je obrovská. Je to úplně jiný styl hokeje.“

Chtěli byste něco vzkázat fanouškům?

Filip: ,,Tak já doufám, že se jim bude hokej líbit, a že na něj budou chodit rádi a v hojném počtu.“

David: ,, Chtěl bych všem fanynkám vzkázat, že Instagram nemám, ale k zastižení budu na 773 *** ***.“ (smích)