Budějovičtí Black Dogs byli nad síly HC North Wings

Ústí nad Labem – HC North Wings přivítali v rámci druhého domácího utkání Tipsport UNI Cupu českobudějovické Black Dogs Budweis. Dlouho vyrovnané utkání, kterému dala ráz rychlá branka domácího Lukáše Sajdla se nakonec zlomilo na konci druhé třetiny ve prospěch hostů z jihu Čech. Ti si tak odváží z ústeckého ledu výhru 6:3.

1.kolo Tipsport UNI Cup, po 23. 8. 2021, 16:00

HC North Wings Ústí nad Labem - Black Dogs Budweis 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Branky: 3. Sajdl (Harkabus, Polák), 36. Šebesta (Dytrych), 59. Jan Jindra (Kuchař, Bartoš) – 18. Vochozka (Hrůša, Sitter), 36. Vochozka (Sitter), 40. Prášek (Rolínek, Krtek), 44. Kaisler (Hrůša), 55. Kaisler (Krtek), 58. Dvořák (Kronus, Welser).

Sestavy:
HC North Wings Ústí nad Labem: Šmehlík (Skokan) – Stuchlý, Balcar (C), P. Jarý, Štěpánek, Šimanovský, Straka, Šebesta – Sajdl, Janoušek, Harkabus – Bartoš, Polák (A), Brandner – T. Jarý, Gottfried, Kuchař (A) – Pšenička, Jindra, Dytrych

Black Dogs Budweis: I. Svoboda - D. Svoboda, Krtek, Hrůša, Grauer, Bouška, Kubeš – Kaisler, Šafář, Sitter – Prášek, Kronus, Dvořák – Koupal (C), Rolínek, Welser – Vochozka (A), Šuhaj (A).

Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora

Report:
Druhé domácí utkání HC North Wings, tentokrát proti českobudějovickým Black Dogs Budweis, zahájili domácí parádně. Hned ve třetí minutě dobruslil vyhozený kotouč Matěj Harkabus, předložil jej mezi kruhy Lukáši Sajdlovi, který ranou z první nedal Svobodovi šanci – 1:0! Hokejisté UJEP mohli navýšit skóre, ale Matěj Harkabus poslal kotouč do sítě po odpískání, a tak zůstal stav neměnný. Stav se změnil až v závěru první periody. Kotouč si vzal ve středním pásmu agilní Tomáš Vochozka, kličkou se dostal přes obránce a následně překonal i Šmehlíka v brance HC North Wings – 1:1!

Druhá třetina byla ve znamení hodně opatrného hokeje a dlouho drželi oba brankáři střelce na uzdě. Vedoucí branku nakonec vstřelil až domácí Matyáš Šebesta, jenž svou ranou o břevno nedal Svobodovi žádnou šanci – 2:1! Hosté z jihu Čech však odpověděli velmi rychle. Opět to byl agilní Tomáš Vochozka, který po třinácti vteřinách, svou druhou branku v utkání srovnal skóre. Hosté se radovali do konce druhé periody ještě jednou. Šestadvacet vteřin před koncem druhé části ujel Radek Rolínek společně s Lukášem Práškem a druhý jmenovaný uklízel do prázdné branky – 2:3!

Jak skončila třetina druhá, tak začala i třetí periody. Po necelých čtyřech minutách procedil kotouč za Šmehlíka Dominik Kaisler a zvýšil náskok Jihočechů – 2:4! Hosté poté mohli ještě skóre navýšit, ale ránu Práška vyrazil brankář Šmehlík, jenž udržel domácí ve hře o body. Black Dogs nakonec přeci jen však přidali další branku. Dominik Kaisler ranou z levého kruhu rozvlnil síť za Šmehlíkem popáté - 2:5! V závěru dostali Black Dogs ještě nabídku přesilové hry pěti proti třem a tu dokázali využít. Trefil se ranou z kruhu Matěj Dvořák - 2:6! Minutu před závěrečnou sirénou ještě domácí korigovali, a to z hole Jana Jindry - 3:6!