Ostrava svou generálku na ligu zvládla.

Hráči BO Ostrava Vítkovice Steel zvládli závěrečné utkání přípravy proti VUT Cavaliers Brno.

Start utkání přinesl poněkud ospalé tempo. Skóre zápasu otevřel v čase 9:44 lonšký přírůstek ostravských vlků Jan Žídek. Další branka již do konce třetiny nepadla a tak se hráči odebrali do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá třetina nabídla o jeden gól zajímavější podívanou. Ve 25. minutě se po krásné přihrávce Kovalskiho prosadil ostravský matador David Sysala. Skóre se opět měnilo až minutu a půl před koncem druhé třetiny, kdy se prosadil jinak defenzivní specialiasta Jan Bernát - 3:0 pro domácí.

Ve třetí třetině jsme opět viděli o jeden gól více než ve třetině předchozí. Nejprve se ze samostatného úniku prosadil snajpr Marek Kovalski. V zápětí na něho navázal střelou pod vyrážečku Ondřej Kosina. V závěru třetí třetiny již jen kosmeticky upravil výsledek brněnšký Plítko.

BO Ostrava Vítkovice Steel tak slaví vítěznou generálku na ligu, kterou ostravsští zahájí 29.9. v Plzni od 19:30.