čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Raketový start Engineers! Pardubicím nasázeli 12 gólů

Pražští Inženýři vstoupili do nového ročníku Univerzitní ligy ve velkém stylu. Na stadionu Hvězdy Praha neměli s hosty z Pardubic nejmenší slitování. Při kanonádě 12:1 si hned šest bodů připsal Miroslav Dani (1+5), hattrickem a jednou asistencí se blýskl Jan Bečvář.

Domácí do první třetiny prvního mistrovského utkání sezóny vstoupili evidentně natěšeni a svého soupeře prakticky ihned zamkli v jeho obranném pásmu. V úvodu je však lehce svazovala nervozita ve finální fázi a i přes velký tlak a spoustu gólových šancí se za 35 minut prosadili pouze třikrát. Poté ale nastal zlom a od 36. minuty se na Hvězdě spustil gólostroj, který zastavila až závěrečná siréna. Po výhře 12:1 tak zůstaly 3 body bezpečně v Praze. Engineers potvrdili roli favorita a hned v prvním utkání sezóny posunuli své maximum v počtu vstřelených branek za jeden zápas v rámci Univerzitní ligy. Velkou zásluhu na vysokém skóre měli určitě i domácí fanoušci, kteří se prakticky po celý zápas starali o skvělou atmosféru a hnali svůj tým za dalšími góly.

Příští utkání Engineers odehrají opět v neděli, kdy na ZS Hvězda přivítají HC MUNI Brno. Minulé souboje mezi Engineers a MUNI patřily k tomu nejlepšímu, co univerzitní hokej nabízí. Na domácí bude tentokrát čekat o poznání těžší úkol. Tři ze čtyř posledních vzájemných zápasů totiž ovládlo Brno.

Podrobnosti k utkání Engineers vs. Brno najdete v události na Facebooku.

Engineers Prague vs. Riders Univerzita Pardubice 12:1 (2:0, 5:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 7. Matějka (Blažek), 18. Josefus (Kánik), 25. Bečvář (Dani, Vaňous), 36. Raiterman (Fabiánek, Vobořil), 37. Blažek (M. Najman, Raiterman), 37. Horský (Dani), 40. Fabiánek, 42. Vobořil (Dani, Bečvář), 49. Bečvář (Dani, Vaňous), 55. Dani (Fabiánek), 59. Slavata (Matějka), 60. Bečvář (Vaňous, Dani) – 39. Maťátko (Pražák, Vacek)

Engineers Prague: Havel (Mann) – Janásek, Šonský, Raiterman, Horský, Klement, Voborský, J. Najman – Chlouba, Vaňous, Matějka, Fiala, Slavata, Josefus, Blažek, Káník, Bečvář, Fabiánek, Burda, Dani, M. Najman

Riders Univerzita Pardubice: Vaněk – Obr, Voltner, Pražák, Bezděk, Vacek, Lenoch – Maťátko, Bureš, Pelcl, Strnad, Topolská, Jindra, Skála, Voldán, Jiruška, Kmoníček, Hejný, Vytlačil

Rozhodčí: Červenka – Hradil, Teršíp