čt 4. 4. 2024, 18:00

První body z kavalírského ledu putovaly do Plzně

VUT Cavaliers Brno sehráli ve středu 6. října první domácí utkání nové sezóny. Do zápasu vstoupili kavalíři lépe, Akademikům z Plzně se ale podařilo zápas otočit a díky povedené druhé třetině nakonec slavili vítězství 2:5.

Zápas na kuřimském ledě začal lépe pro kavalíry, když ve dvanácté minutě otevřel skóre domácí útočník Lukáš Kaukič. „Hráli jsme 4 na 4, takže víc prostoru. Plzeňští hráči se nechali unést a pustili nás s Dlouhánem (Ondra Dlouhý) do situace 2 na 1. Dostal jsem krásnou nahrávku a pak už to bylo jen o tom vybrat si, kam to dát,“ řekl o brance střelec. Hosté dostali šanci na vyrovnání hned vzápětí, při vyložené šanci týmu z Plzně se ale blýskl famózním zákrokem domácí gólman Vojtěch Burian. Na konci třetiny se však Akademikům přece jen podařilo skórovat a po brance Štěpána Hanzlíka srovnali skóre zápasu.

Druhá třetina patřila převážně hostům. Ve 23. minutě se podařilo využít zmatku před kavalírskou bránou Jakubu Šuchovi, dvě minuty na to navýšil náskok hostů na 1:3 Jakub Švec. Hned vzápětí ale odpověděli další vstřelenou brankou také domácí hráči, ostrou střelou z levého kruhu překvapil plzeňského gólmana Ondra Dlouhý. „Gólman vyjel za bránu, že rozehraje, ale Kauki (Lukáš Kaukič) vybojoval puk, přihrál mi a já jsem střílel z jedničky,“ popsal svou branku brněnský kapitán. Ani hosté na sebe však nenechali s odpovědí dlouho čekat, náskok na 2:4 zvýšil dorážkou Marek Princl. V polovině zápasu dostali hosté hned několik příležitostí v podobě přesilových her. Ty ale kavalíři bravurně ubránili, navíc se sami dostali do velké šance. Ondra Dlouhý se v oslabení utrhl do samostatného úniku, za zády plzeňského gólmana ale trefil pouze tyč a skóre se tak do konce třetiny neměnilo.

Poslední dějství přineslo na obou stranách spoustu šancí, skvělé zákroky ale předvedli oba gólmani a skóre tak téměř do konce zápasu nikdo nedokázal upravit. Poslední branka zápasu padla až v 60. minutě. VUT Cavaliers Brno odvolali gólmana a utkání dohrávali v power play. Ta ovšem domácím užitek nepřinesla a trefa Davida Markova přes celý led do opuštěné brány znamenala úpravu skóre na konečných 2:5. Tři body z prvního domácího zápasu kavalírů si tak odvezli Akademici Plzeň. „Hodně sil nás stála oslabení, škoda je i neproměněných šancí, mohlo to být o něčem jiném. Jinak jsme ale neodehráli špatné utkání,“ zhodnotil zápas Dlouhý.

Branky a nahrávky: 12. Kaukič (Dlouhý), 26. Dlouhý (Kaukič) – 19. Hanzlík (Šucha, Králíček), 23. Šucha, 25. Švec (Šefl, Koco), 27. Prachař (Princl), 60. Markov

VUT Cavaliers Brno: Burian (Huzlík) – Pernický, Antal, Sedláček, Malý, Běhal, Sabol, Holub – Plitko, Malý, Uhlíř, Zemánek, Dlouhý, Malíř, Hrstka, Šenk, Gombarčík, Kaukič, Horňák, Novák

Akademici Plzeň: Štěkr (Černý) – Beer, Koco, Prachař, Marguš, Šperl, Jankovský, Soukup – Králíček, Kalus, Strmiska, Markov, Šefl, Hanzlík, Rejzek, Princl, Švec, Říha, Šucha