Hráči UK si utkání za výběr ULLH užili a ve velké konkurenci se neztratili!

V dnešní době můžete narazit na označení „výběrové“. Výběrová může být šunka, mouka, káva a UK Hockey Prague má ve svých řadách výběrové hráče. V pondělí 4.10. se v Českých Budějovicích na zimním stadionu Jaroslava Pouzara odehrálo utkání mezi výběrem České asociace univerzitního sportu, který se skládal z hráčů profesionálních soutěží a výběrem Univerzitní ligy ledního hokeje, který reprezentovali hráči, hrající pouze tuto soutěž. Mezi 21 vyvolených se do historicky prvního výběru Univerzitní ligy dostala čtveřice hráčů z Univerzity Karlovy. A nevedli si vůbec špatně a zanechali v utkání velmi dobrý dojem.

Poprvé v historii Univerzitní ligy ledního hokeje se naskytla příležitost, kdy se poskládal dohromady výběr složený z hráčů jednotlivých týmů nastupujících v soutěži. Každé mužstvo mělo možnost nominovat své nejlepší hráče. Složení finální podoby mužstva měl na starost hlavní trenér budějovických Black Dogs David Oulík. „David ke své pozici přistoupil svědomitě a musím říct, že odvedl parádní práci. Komunikace probíhala několikrát v týdnu a bylo vidět že mu na utkání hodně záleží. Na hráče nám dal po utkání zpětnou vazbu a poděkoval za jejich poskytnutí,“ říká manažer UK Hockey Prague Josef Vošahlík

Účast na utkání a místo v nominaci si pochvalovali i samotní hráči. Jmenovitě útočníci David Jindra, David Volf a obránci Martin Dlabola s Danielem Piskačem. Poslední jmenovaný si pochvaloval rychlost hokeje, kterému nechyběla fyzická hra, ale ani pěkné kličky. Tuto zkušenost bere jako inspiraci pro své zlepšení. David Volf ocenil možnost zahrát si proti hráčům z první a druhé ligy, což se mu díky zahraničním štacím zatím nepoštěstilo a je moc rád, že i v Čechách vznikají takovéto projekty jako je univerzitní hokej. Nejvíce vidět byl v utkání druhý z útočníku UK ve výběru ULLH, David Jindra. Ten si připsal v utkání dva kanadské body za asistenci a branku, která byla vítězná. „V kabině byla velmi dobrá atmosféra. Na utkání jsme byli pozitivně naladěni a vstoupili jsme do něj s cílem ukázat, že univerzitní ligu hrají kvalitní hráči. V lajně jsme si s plzeňským Princlem a budějovickým Tejkem herně i lidsky hned sedli. O to jednodušší pro mě bylo najet si na přihrávku za obránce a pak už mi zbývalo puk jen dovézt do brány,“ vypráví s úsměvem na rtech David. Martin Dlabola tušil, že půjde výběr ULLH do utkání jako outsider. Přesto dokázali dopovědět velmi rychle na dva slepené góly výběru ČAUS a nakonec otočit skoro ve svůj prospěch. „Jsem rád, že jsme ukázali, že má Univerzitní liga dobrou úroveň,“ shoduje se s Davidem Jindrou a dodává, „Takových akcí by mohlo být během roku víc. Třeba takové All-Star Game s dovednostními soutěžemi by bylo super.“

Zároveň už Martin vyhlíží další utkání UK Hockey Prague v rámci druhého kola ULLH proti BO Ostrava Vítkovice Steel, které se koná v sobotu 9.10. od 12:15 na domácím stadionu ve Strašnicích. Dlabi vidí utkání s Ostravou takto, „zápas bude určitě vyrovnaný o čemž svědčí i vzájemná bilance. Rozhodovat budou maličkosti, ale věřím, že jsme dobře připraveni a doma dokážeme přidat druhé vítězství v sezoně.