čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Medvědi slaví další úspěch na domácím ledě

Další výhru si mohou na konto připsat hokejisté z brněnské Masarykovy univerzity. Proti loňským nováčkům v univerzitní lize a rivalům z pardubické univerzity nastoupili ve středu 13. října na domácím ledě a nakonec soupeře poslali domů s porážkou.

Do první třetiny zápasu v brněnské hale za Lužánkami nastoupily obě sestavy sebejistě. I když hned první zákrok musel musel předvést domácí gólman už v první minutě, domácím se nakonec podařilo otočit dění ve svůj prospěch. Ve čtrnácté minutě padla z hole Tomáše Račického první branka, přičemž asistenci si připsali Jakub Voříšek a Adam Strakoš.

Začátek druhé třetiny se pak zdál divočejší, když po dvou minutách od zahajovacího klaksonu zazněla píšťalka rozhodčích oznamující odchod jednoho hosta na trestnou lavici. Trestu pro Pardubice za vyrážení ale využilo Brno a v druhé minutě přesilovky přidalo střelou Jakuba Plhala za asistence Martina Švarcbergera a Timoteje Surána na konto druhou branku. To si ale potrestaný tým nenechal líbit a po několika akcích se mu navzdory opětovnému oslabení kvůli sekání snížil vedení brněnských medvědů na 2:1. Potřetí pak museli Riders Univerzita Pardubice poslat na trestnou svého hráče za hrubost.

Náskok o dva góly se podařilo Masaryčce opět získat až v samém závěru utkání. V 58. minutě se o to v další přesilové hře postaral Tadeáš Jakubec. Bod za asistenci mířil k Tadeáši Aulehlovi a Pavlu Tomaníkovi. Hokejisté z Masarykovy univerzity tak své rivaly Riders Univerzita Pardubce poslali domů se skóre 3:1.