UK poráží VUT Cavaliers 5:1 a posouvá se na druhé místo

Souboje Univerzity Karlovy a týmu VUT skončili vždy jednoznačným vítězstvím UK. Tuto bilanci chtěli Cavaliers změnit a nastoupili do utkání plni odhodlání získat své první body v letošním ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje. Mužstvo UK Hockey Prague má za sebou jedno vítězství a jednu porážku z předchozího kola a chtělo si tak napravit reputaci dobrým výsledkem s VUT Cavaliers Brno. To se jim nakonec podařilo. Jak se utkání vyvíjelo si můžete přečíst, nebo shlédnout sestřih utkání.

Od úvodního buly mělo mužstvo Univerzity Karlovy herní převahu. I přes to, že si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru už v prvních pěti minutách. Až svou druhou přesilovou hru dokázali hráči UK proměnit. Po střele z první Daniela Piskače dorazil puk za brankáře Cavaliers Milan Bořík. Tato branka jako kdyby na chvilku zmrazila hostující tým, který poté inkasoval v rozmezí dvou minut další dvě branky. Nejprve se prosadil po 32 vteřinách Benjamin Velas tečovanou nabídkou od Dlaboli. Velas stejně jako Bořík vstřelil již svou třetí branku v tomto ročníku. Za další minutu a dvacet vteřin se po přihrávce kapitána Michaela Klingera trefil obránce Daniel Piskač, který zaznamenal svou první branku v dresu UK. Už za další dvě minuty měl na své holi další branku Jakub Lelek, ale nedokázal usměrnit střílenou přihrávku Velase. Čtyřicet vteřin před koncem první třetiny dokázali kavalíři snížit. V samostatném úniku se trefil pod horní tyč výstavní střelou Jan Malíř a vylepšil tak vyhlídky VUT v dalším průběhu utkání.

Druhá třetina byla ve znamení tlaku hráčů Univerzity Karlovy. Ti zasypali Buriana v brance VUT jednadvaceti střelami. Dvakrát se jim podařilo brněnského brankáře překonat, puk ale zastavila branková konstrukce. Jindra orazítkoval levou tyč, Velas střílel do břevna. Ve velkých brankových příležitostech se objevili postupně Bořík, Kopenec a Dlabola, ale všichni zmiňovaní selhali na brankáři Burianovi. Hráči VUT vyslali na Maška v brance UK pouhých šest pokusů, ale žádný z nich neznamenal vážné ohrožení

Třetí část probíhala více méně stejně jako ta předchozí. Hráči UK tlačili VUT v jejich obranném pásmu a opět dokázali vyprodukovat přes dvacet střel. Mezi střelce se tentokrát zapsali dva hráči se znakem UK na prsou. Ve čtyřicáté druhé minutě využili chyby v rozehrávce David Volf, který zametl puk za bezmocného Buriana. Poté přišla na řadu přesilová hra VUT, ve které dokázali zaměstnat brankáře Maška. Překonat jej ale nedokázali. Po zbytek utkání měli hru plně pod kontrolou hráči UK a z této pozice je nevykolejila ani série vyloučení na obou stranách. Naopak, dvě minuty před koncem po pěkné kombinaci Adamce s Volfem zvyšoval na konečných 5:1 David Rudolph. UK Hockey Prague si tak v klidu došlo kontrolovanou hrou pro 3 body a posunulo se na průběžnou druhou pozici v tabulce Univerzitní ligy ledního hokeje. VUT Cavaliers Brno o své první body musí zabojovat v příštím utkání.

UK Hockey Prague : VUT Cavaliers Brno 5:1 (3:1,0:0,2:0)

Branky: 11. Bořík (Piskač, Klinger), 12. Velas (Dlabola), 13. Piskač (Klinger, Jindra), 42. Volf (Rudolph) 58. – 20. Malíř

UK Hockey Prague: Mašek - Dlabola, Piskač, Kopenec, Lelek, Klinger, Adamec - Jindra, Bořík, Volf, Rudolph, Šimanský, Čmejla, Velas, Glitta, Rubeš, Halberštát, Bečka

VUT Cavaliers Brno: Burin (Antonín) – Imlauf, Pernický, Antal, Zelinka, Běhal, Holub, Sabol, Malý F. – litko, Malý J., Uhlíř, Zemánek, Dlouhý, Malíř, Hrstla, Šenk, Gombarčík, Novák, Horňák, Šišma